Jürgen Zopp langes Kanada Challengeril veerandfinaalis

– Jürgen Zopp / Foto: Siim Semiskar

Eesti esireket Jürgen Zopp kaotas Drummondville’i (Kanada) Challenger-turniiri veerandfinaalis ameeriklasele Michael Redlickile (ATP 349.) pisut üle kahe tunni kestnud mängus 6:4, 5:7, 3:6.

Zopp oli selles kohtumises seti ja murdega peal, aga lihtvead hakkasid kummitama ning see oli ainus põhjus, miks ameeriklane sai teises setis mängu tagasi. Redlicki alustas tegelikult paremini ning esimese seti seisuks 3:3 oli tal juba viis murdepalli, kuid Zopp suutis vajalikul hetkel hästi servida ja siis hoopis ise vastase pallingu murda.

Teist setti alustas eestlane murdega, kuid eduseisul 2:1 loovutas ta oma pallingu puhtalt eksimuste tõttu, lõpetades geimi topeltveaga. Lõpuks läks ära ka servigeim seisul 5:6 ja mäng oligi tasa. Otsustavas setis kulges mäng enam-vähem sarnaselt kohtumise algusele, kui Zopp küll ründas, aga ei suutnud palli pahatihti punktiks lüüa ja siis vastas Redlicki terava kontrarünnakuga. Neljandas geimis õnnestus ameeriklasel servimurre, mis jäi kolmandas setis ainsaks ja seega otsustavaks.

Zopp lõi 11 ässa ja tegi 3 topeltviga, kuid üle poole ässadest (6) lõi ta esimeses setis. Siis õnnestus pallinguga palju olukordi päästa, aga hiljem enam mitte. Redlicki lõi 5 ässa ja tegi ühe topeltvea. Esimene serv õnnestus ameeriklasel 71- ja Zoppil 54-protsendiliselt – päris selge vahe. Nii ei aidanud tõsiasi, et Zopp võitis esimesel pallingult protsendiliselt rohkem punkte (vastavalt 74 ja 69), sest tänu paremale õnnestumisprotsendile võitis arvuliselt rohkem punkte Redlicki.