Kliimand ja Aadamsoo saavutasid etapivõidu

– Viktoria Kleer Kliimand / Foto: ETL

Analoogselt noorima vanuseklassi Eesti GP-etapile, võisteldi ka neidude U16_18 ja noormeeste U16 turniiril kahes tugevusgrupis (2×16). Siingi oli kavas vaid üksikmäng.

Neidude U16_18 GP-etapp leidis aset Tartus ja korraldajaks oli MK Tenniseklubi. Tugevamas grupis saavutas esikoha kolmandana asetatud Viktoria Kleer Kliimand, kes ei loovutanud turniiri jooksul vastastele settigi. Poolfinaalis alistas ta Laura Rahneli 7:6 6:4 ning esikohamängus väga kindlalt Gerda Reinaru 6:0 6:1. Reinaru sai aga poolfinaalis jagu Aurelia Rigast omakorda üllatavalt kergelt – 6:1 6:1. Riga oli enne lülitanud konkurentsist teisena asetatud Grete Gulli 4:6 7:5 6:0 ja Rahnel esimesena asetatud Desire Pärna. Lohutusturniiri võidu noppis Maily Märss.

Teise tugevusgrupi finaalis alistas Maribel Vetevool Vladislava Zautina 6:3 6:3. Siin oli lohutusturniiri parim Nora Parik.

U16 noormehed võistlesid Laagri Tennisekeskuses. Tugevamas grupis kujunes turniiri tasavägiseimaks mänguks just finaal. Sinna jõudsid Villem Aadamsoo (1) ja Georg Strasch (4). Poolfinaalis oli Aadamsoo üle Indrek Herman Raudkivist 6:3 6:3 ja Strasch Markus Kristofer Siniveest 4:6 6:0 6:3. Finaalis suutis pärast 3:6 kaotatud avasetti Aadamsoo end koguda ja kaks järgnevat setti võita ühesuguse resultaadiga 7:5. Lohutuse esikoha sai Mathias Tempel.

Teise tugevusgrupi finaalis võitis Ron Torn Viktor Fainsteini 6:4 6:3. Lohutuse võit kuulus Markus Valtsonile.