Kenneth Raisma kaotas pingelise veerandfinaali

– Tabarka rannik / Foto: Pixabay

Kenneth Raisma mängis reedel Tabarka 15 000 dollari auhinnafondiga ITF-i turniiril veerandfinaali ja kaotas Mateus Alvesile (Brasiilia) 3:6, 6:3, 3:6.

Võib öelda, et kaks mängijat käisid täielikult ühte jalga kuni otsustava seti seisuni 3:3 ja 30:0 Raisma kasuks vastase servil. Pärast seda võitis eestlane ainult kaks punkti.

Esimeses setis loovutas Raisma esimesena oma pallingu, aga sai kohe murde tagasi. Ent seisul 3:4 andis eestlane oma servil käest 15:40 edu ning veel kaks geimpalli ja kaotaski seti. Teises setis läks lihtsamalt, sest Raisma sai seisul 2:1 murde kätte ning rohkem keegi oma servigeimi ei kaotanud. Otsustav sett algas mõlemalt poolt üsna kindlate pallingugeimidega, aga kahjuks lõppes lugu Raisma kahjuks.

Raisma servis tegelikult hästi, sest 8 ässa kõrval tegi ta ainult kolm topeltviga. Mõlemad mängijad said esimest pallingut sisse 59%, ent Raisma võitis esimeselt servilt 80, vastane 72% punktidest. Teise pallingu punktide osas oli aga brasiillane 10% võrra parem. Ning tegelikult oligi võrdsus üsna täielik, sest punktidega võitis Alves ainult 82:81.

Raisma peaks küll edetabelis kerkima, aga esialgu siiski väikeste sammudega.