fbpx
Close

Kenneth Raisma jäi pidama põhiturniiri avaringis

– Kenneth Raisma / Foto: Siim Semiskar

Kvalifikatsioonis kaks võitu saavutanud Kenneth Raisma (ITF 931.) ei suutnud edukat seeriat jätkata, kui kaotas Kameni (Saksamaa) 15 000 USD auhinnafondiga ITF World Tennis Touri turniiri avaringis Pascal Meisile (Saksamaa, ATP 672.) 3:6, 7:5, 2:6.

Esimeses setis sai Raisma kaotatud pallingugeimi murde näol kiiresti tagasi, kuid seisul 4:3 murdis Meis uuesti ja võitis seti. Täpselt sama juhtus ka teises setis, ainult et nüüd tegi teise murde ka Raisma ja viigistas settide seisu. Otsustavas setis tuli Raisma lähemale pärast vastase kaht murret, aga uuesti sai sakslane kätte Raisma servigeimi ning läks püüdmatult eest.

Tänavu kevadistele ja suvistele mängudele iseloomulikult on Raisma kirstunael topeltvigade suur arv, täna ta tegi neid 11, ässasid kaks. Vastane lõi aga 5 ässa ja tegi 1 topeltvea – seega ainuüksi otse servist teenis Meis (+4) kokku 13 punkti rohkem kui Raisma (-9). Et punktide üldseis oli 107:93 (+14 Meisile), siis ei olegi otseselt muud põhjust, miks sakslane teenis ülekaalu. Ning just teise servi punktidega tuli suur vahe – Meis 52% ja Raisma 36%, aga põhiliselt oli see erinevus topeltvigade arvelt.

Kameni turniir on nüüd eestlastele lõppenud – Daniil Glinka langes kvalifikatsioonis, Vladimir Ivanov eile ja Raisma täna 1. ringis. Lisaks sai Ivanov eile paarismängus lüüa, aga Raisma ja Glinka ei teinud selles mänguliigis kaasa.

scroll to top