fbpx
Close

Kenneth Raisma alistas Tuneesias kuuenda asetusega prantslase, Eesti paar hiilgas!

Kenneth Raisma Eesti meistrivõistluste finaalis. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Kenneth Raisma, kes eile võitis järjest kaks mängu kvalifikatsioonis, alustas Monastiri 15 000 dollari auhinnafondiga ITF-i turniiri 6:4, 6:4 võiduga kuuendana asetatud prantslase Jean Thirouini (ATP 607.) üle.

Raisma asus esimeses setis pärast mitut pikka geimi juhtima kahe murdega 3:0, aga siis ta loovutas oma servigeimi. Õnneks oli see ainus pallingugeim, mille Raisma täna kaotas. Vastasel oli kaks murdepalli ka seisul 4:3, aga Raisma hoidis edu.

Teises setis oli pigem oma servil hädas Raisma, näiteks seisul 1:2 tegi ta kaks topeltviga, millega mõlemal juhul andis vastasele murdepalli. Aga tundub, et kõik tähtsad punktid mängis Raisma täna hästi ja kuigi Thirouin võitis esimesed kolm oma servigeimi vaid ühe punkti kaotamisega, suutis Raisma teda ikkagi seisul 3:3 otsustavalt murda.

Raisma lõi 4 ässa ja tegi 3 topeltviga (vastane 3 ja 1) ning lõi esimest servi sisse 55% (vastane 65%), aga mis kõige tähtsam: ta võitis esimeselt pallingult 79 ja prantslane 67% punktidest. Sellest vahe sisse tuligi. Ka murdepallidel oli Raisme edukam – 6st 3 ja Thirouinil 6st 1.

Kahjuks kaotas Kristjan Tamm samal turniiril viiendana asetatud Mats Rosenkranzile (Saksamaa, ATP 569.) täpselt sama tulemusega 4:6, 4:6. Võitlust oli selles mängus ka palju, aga murdepallideni jõudis Tamm vaid kahel juhul mängu algul. Üks neist õnnestus ja selle tulemusena sai Tamm kaotatud murde tagasi seisuks 3:3. Kuid sakslane murdis kohe uuesti ja võitis seti. Teises setis jäi Tamm taha 0:2 ja ehkki mitmeski vastase servigeimis nägime seisu 40:40, ei jõudnudki eestlane geimivõidust ühe punkti kaugusele.

Tammel jäid paraku servinäitajad veidi kehvemaks (numbrid eestlase poolt vaadatuna): ässad 2-3, topeltvead 2-2, esimese servi õnnestumisprotsent 57-62 ja esimeselt servilt võidetud punktid 61%-69%. Tamm päästis küll murdepalle hästi (vastane realiseeris 8st 2), aga kuna endal üle kahe võimaluse ei tekkinud, siis oli võita keeruline.

Väga head uudised on aga edasi anda õhtusest paarismängust, kus Raisma ja Tamm polnud sugugi favoriidid teisena asetatud Skander Mansouri (Tuneesia) ja Mirko Martinezi (Šveits, 2) vastu. Ent veel eelkooliealistena Tartus samasse trenni läinud paar mängis suurepäraselt kokku ja asus 5:0 juhtima! Hiljem murdsid Raisma/Tamm vastaste servi veel kaks korda teises setis ja sellest piisaski üldvõiduks 6:1, 6:3.

Mõlemad pooled servisid hästi, 5 ässa kõrval ei teinud kumbki paar ühtki topeltviga. Hea oli ka esimese servi õnnestumisprotsent: eestlastel 74 ja vastastel 77, aga suur erinevus tekkis esimesest pallingust võidetud punktides – Raisma/Tamm 81% ja vastased ainult 52%.

scroll to top