Ken Ink tuli Estonian Junior Openi TE U16 kahekordseks võitjaks

Ken Ink mängimas Estonian Junior Openil. / Foto: Rein Kompus

Reedel lõppes Kadriorus toimunud Estonian Junior Open Tennis Europe`i sarja U16 vanuseklassi 2. kategooria turniir. Poistest võidutses nii üksik- kui paarismängus USTA poiss, Ekke Tiidemanni kasvandik Ken Ink, ka tütarlaste üksikmängus jäi esikoht Eestisse, kus oodatult oli parim Marie Johanna Lapimaa.

Kui poiste turniiril oli veel rahvusvahelist mekki, sest kohale olid sõitnud võistlejad Kasahstanist, Saksamaalt, Soomest ning teistest Balti riikidest, siis tütarlaste võistlus oli peaaegu nagu Eesti GP – põhitabelis olid lisaks meie tüdrukutele veel üks piiga Küproselt, üks Leedust ning tugev Emma Tuominen Soomest, viimane pidi aga haigestumise tõttu sootuks turniirist loobuma.

Tüdrukute poolfinaali jõudsid koguni kolm 2010. aastal sündinud tütarlast Elizaveta Brjakina kohtus Kiira Paškoviga ning samuti 13-aastane Nora Olivia Adamson Lapimaaga. Brjakina oli rohketest turniiridest väsinud Paškovist parem kolmes setis 2:6, 6:2, 6:1 ning Lapimaa palju tasavägisemalt kulgenud kohtumises, kui numbrid 6:1, 6:3 seda näitavad, Adamsonist. Finaalis ei andnud Lapimaa aga Brjakinale palju asu ning tulemusega 6:1, 6:1 võitis finaali ning turniiri.

Võitja Marie Johanna Lapimaa (vasakul) ja finalist Elizaveta Brjakina. / Foto: Rein Kompus

Poiste turniiril pääsesid poolfinaali leedulane Lukas Smailys – Edwin Averjanov ja Ken Ink – Nikita Smirnov. Esimest asetust omanud Averjanov alistas poolfinaalis oma senise turniiri kahvatu varjuna esinenud leedulase 6:4, 6:2. Teine poolfinaal oli aga maiuspala, mis kestis ligi kolm tundi. Tartu poiss Smirnov, kes veerandfinaalis oli suhteliselt tagasihoidliku ning vigaderohke mänguga läbi raskuste jagu saanud lätlasest Eriks Valeinisest 4:6, 6:4, 6:3 oli nüüd Inki (2. asetus) vastu, kui ümber sündinud ning kuigi jäi avasetis taha 2:5, ei näidanud ta allaandmise märke. Esimene sett siiski 7:5 Inkile. Teises setis jätkus lõppenud turniiri ehk kõige kõrgetasemelisem kohtumine punkt-punkti heitluses ning Smirnov suutis selle võita 6:4. Kolmandaks setiks oli aga Smirnov küps, märgata oli väsimust ning pea ilmeksimatult mänginud Inki oli raske peatada. 6:2 otsustava seti võit kuulus seega Inkile. Finaalis alistas 14-aastane Ink Averjanovi 6:3, 6:2 ning ühes sellega pälvis oma esimese Tennis Europe U16 üksikmängu tiitli. Peab märkima, et teises ringis tuli Ink sakslase Alexander Haage vastu välja täiesti lootusetuna näivalt seisult 2:6, 2:5, päästes kaks matšpalli (2:6, 7:6, 6:1).

Tütarlaste paarismängutabelis olid ainult Eesti paarid. Esikoha noppis hästi kokku mänginud duo Kiira Paškov/Eleanora Roos, kes finaalis olid paremad Adamson/Hanka Mühlbergist 6:4, 6:2. Poolfinaali jõudsid veel Elizaveta Brjakina/Stefanija Variksoo ja Karoliina Kuhi/Miia Mihailov. Poiste paarismängus said esikoha  üksikmängu finaalivastased Ink/Averjanov kui lõppkohtumises alistati treeningkaaslased Hugo Narmont/Luukas Raudkivi 6:3, 6:3. Nelja parema hulka jõudsid ka Armands Aire/Smailys (Läti/Leedu) ning Soome paar Aatu  Niemelä/Miro Savolainen.