Vigastusega mänginud Katriin Saar jäi veerandfinaalis napilt alla (täiendatud)

– Tennisevõrk / Foto: Pixabay

Katriin Saar jäi Tampere 15 000 USD auhinnafondiga ITF-i turniiril pidama veerandfinaalis, kui kaotas tund ja 42 minutit kestnud heitluses Polina Bahmutkinale (Venemaa, ITF 667.) 5:7, 4:6.

Kindlasti oli Saarel veel jalgades eilne mäng mis kestis üle kahe ja poole tunni. Taas suutis Saar võidelda end kaotusseisust välja, aga lõplikult vaekaussi enda poole ei kallutanud. Servimurdeid oli üsna palju (Bahmutkina realiseeris 14st 7 ja Saar 9st 5), seega ei ole mõtet neid üksipulgi loetleda, vaid vaatame, kuidas esimene sett kulges. Saar jäi taha 0:2 ja 1:4, suutis aga viigistada 5:5. Just nüüd suutis Bahmutkina, kes oli oma eelmised kaks servigeimi kaotanud, pallingut hoida ja päras omapoolset murret võitis seti.

Teises setis oli Saar ees 3:1 ja 4:3, aga nüüd võiski hakata mõjuma fakt, et ta pidas eile märksa pikema mängu kui venelanna. Kohtumine lõppes aga drastiliselt – seisul 4:5, 30:15 tegi Saar kolm topeltviga järjest ja sellega oligi mäng kaotatud. Kumbki mängija tänases kohtumises ässa ei löönud, aga topeltvead Saare kahjuks 7:1. Sealjuures tegi ta kahes geimis (oma esimeses ja viimases servigeimis) kokku kuus, aga ülejäänud mängu jooksul vaid ühe topeltvea. Üldiselt õnnestus aga esimene serv mõlemal hästi: Bahmutkinal 83 ja Saarel 75%. Sealjuures õnnestus teine palling Saarel vaid 61% (18st 11). Punkte sai mõlemalt pallingult pisut rohkem Bahmutkina ja nii tuligi väike vahe sisse.

Katriin Saare mängu segas eile rebestatud kõhulihas, mistõttu pidi ta täna mängima suurte valudega. Kõige enam segas see vigastus just servi, mistõttu ka suur hulk topeltvigu.