Katriin Saar ja Elena Malõgina jõudsid Paf Openil üksikmängus samuti teise ringi

– Katriin Saar / Foto: Toomas Kuum

Pärnus naiste rahvusvahelisel turniiril Paf Open peeti allesjäänud avaringi kohtumised nii üksik- kui paarismängus. Eile oli üksikmängus juba koha teises ringis endale taganud Lissi Kubre.

Alustuseks murdis end teise Eesti tennisistina üksikmängus 16 tugevama hulka Katriin Saar (WTA 1113.). Vastane Iveta Daujotaite (Leedu, ITF 1066.) läbis kvalifikatsiooni ja oli selles mängus autsaider. See oli nende esimene vastasseis. Esimeses setis asus Saar kohe kahe servimurdega juhtima 4:0 ja ei andnud enam suurt edu käest, kuigi ühe servimurde lasi tagasi teha. Setivõit tulemusega 6:2. Teises setis murdis Saar seisul 3:2 leedulanna servi, ent loovutas kohe oma otsa ning nii oli tablool viik 4:4. Viimases kahes geimis ei andnud aga Saar vastasele sõnaõigust ning teenitud setivõit 6:4 ja kogu mäng seega talle 6:2 6:4. Kokkuvõttes võib öelda, et eestlanna kontrollis enamjaolt mängu tempot ja võrdsem teine sett oli tingitud lihtvigadest või eksimustest ründelöökidel.

Kolmas Eesti tennisist, keda näeme homme teises ringis, on turniiril kuuendat asetust omav Elena Malõgina (WTA 728.). Tema jaoks oli avaringi mäng kõikuva iseloomuga. Eeldatavale klassivahele vaatamata näitas soomlanna Liisa Vehvilainen (ITF 1099.), eriti teises setis, head võitlustahet ja liikumist platsil. Esimene sett läks väga kindlalt Malõginale 6:1, ent teises setis oli ta mitmes geimis lohakas ja kaotas kontsentratsiooni, mida oli Vehvilainen varmas ka ära kasutama. Seti lõppfaasis leidis Malõgina end kaks korda kaotusseisust 4:5 ja 5:6. Soomlanna oli settpallist siiski kaugel ja nii liiguti kiiresse lõppmängu. Seal valitses juba Malõgina ja kiire lõppmäng talle 7:2. Vaatamata tasavägisele teisele setile oli Malõginal kõvasti mängulist varu ja kogu kohtumine talle resultaadiga 6:1 7:6(2).

Helena Narmont (ITF 723.) läks kokku eelmisel nädalal Sharm El Sheikhis analoogse turniiri võitnud valgevenelanna Viktoryia Kanapatskayaga (WTA 703.). Narmonti senine parim saavutus ITF turniiridel on jõudmine veerandfinaali. Varem poldud omavahel kohtutud. Esimene sett oli Narmonti vaatevinklist võimalusterohke. Eduseisul 2:0 omas Narmont vastase servil koguni viit murdepalli, aga ei suutnud neid realiseerida. Korra oli tal veel kasutada viis murdepalli (ka 40:0 ees) vastase servil, ent needki jäid kasutamata. Vaatamata sellele suutis Narmont kaotusseisu 2:5 minimiseerida 4:5-le. Järgmisena oma pallingul oli ka geimpall potentsiaalseks viigiseisuks, ent läks teisiti. Sett Kanapatskayale 6:4. Teist setti dikteeris Valgevene tennisist võites selle probleemideta 6:1.