fbpx
Close
PAF.ee

Eesti mehed said ITF-i turniiridel kaotuse

Karli sild Prahas Vltava jõel. / Foto: Pixabay

Kaks Eesti meesmängijat alustas kolmapäeval erinevatel ITF-i 15 000 dollari turniiridel, paraku oli tulemus sama – kaotasid nii Vladimir Ivanov Prahas kui ka Kristjan Tamm Monastiris.

Ivanovil polnud Prahas loosiõnne, ta läks avaringis kokku kolmandana asetatud Manuel Guinardiga (Prantsusmaa, ATP 315.). Praha turniir on ka tunduvalt tugevama koosseisuga kui eelmise nädala võistlus Pärnus, kus Ivanov oli asetatud kaheksandana ja jõudis finaali. Prahas poleks Ivanov oma edetabelikohaga (783.) isegi põhitabelisse pääsenud, aga korraldajad andsid talle nn special exempt pääsme kui mängijale, kes ei saanud osaleda kvalifikatsioonis, sest mängis alles eelmist turniiri Pärnus.

Guinardi vastu Ivanovil võimalust ei tekkinud, ta kaotas 3:6, 2:6. Mõlemas setis tegi Guinard murde kohe algul ja juhtis kahel korral 3:0 (teises setis isegi kahe murdega). Teises setis teenis Ivanov murde tagasi, aga seisult 2:3 enam geimi ei võitnud. Kui vaadata servi numbreid, torkab silma suur vahe prantslase kasuks: Guinard 8 ässa ja 2 topeltviga, Ivanov 2 ja 5, esimese servi õnnestumisprotsent vastavalt 61 ja 56, aga eriti suur erinevus esimeselt pallingult võidetud punktides: Guinard 89% ja Ivanov 61%.

Palju suuremad võimalused täna mängu võita olid Tammel Monastiris, kuid pärast avaseti “kuiva” võitu jäi ta alla Aziz Kijametovicile (Bosnia) 6:0, 4:6, 4:6. Kaks geimi ja kuus punkti rohkem võitnud Tamm (ATP 868.) pidi ikkagi vastase (1194.) paremust tunnistama. Teises setis kaotas Tamm oma pallingu seisul 1:1 ning tagasi enam murret ei saanud, kuid otsustavas setis läks eestlane ise ette 2:0. Kijametovic aga kohe viigistas ning tegi otsustava murde seisul 4:4, kui Tamm oma servil patustas kahe topeltveaga.

Tegelikult ei olnud Tamme pallingu näitajad sugugi halvad – 8 ässa ja 5 topeltviga (vastasel 4 ja 1), esimese servi õnnestumine 67% (59%) ja esimeselt pallingult võidetud punkte 73% (61%). Aga eks nii oligi, et Tamm tegi selles mängus rohkem murdeid kui vastane – vastavalt 4 ja 3. Seega peab Tamm kaotuses süüdistama lihtsalt fakti, et ta ei suutnud sama taset näidata otsustavatel hetkedel.

Tamm pidi täna tulema veel koos jaapanlase Naoko Tajimaga platsile ka paarismängus, kus nad on asetatud kolmandana, ent paraku hakkas pärastlõunal sadama vihma ja kohtumine lükati homsele.

scroll to top