Katriin Saar alustas Batumis veenva võiduga

– Katriin Saar / Foto: Toomas Kuum

Katriin Saar alustas Batumis ITF-i 15 000 dollari auhinnafondiga turniiri 6:0, 6:3 võiduga Anne-Sophie Morandais’ (Guadeloupe) üle.

Katriini eksootilisest riigist pärit vastane on eestlannast edetabelis veidi eespool, seda enam oli kindel võit hea saavutus. Esimese seti algul mängiti kaks väga pikka geimi, mis mõlemad lõppesid Saare kasuks ning just see fakt võis mängu käiku otsustavalt mõjutada. Katriini ainus nõrgem hetk tuli sisse juba siis, kui mäng peaaegu otsustatud – teise seti seisult 5:1 ta kaotas kaks geimi.

Saar lõi kaks ässa ja tegi kolm topeltviga. Ta lõi esimest servi sisse 63% ja võitis sellelt 67% punktidest, vastane jäi siin numbritega kõvasti alla – vastavalt 48 ja 50%. Murdepallide realiseerimises oli Saar ka selgelt parem – temal 9st 6, vastasel 10st 2.

Batumi põhiturniiril mängib ka Helena Narmont, kes oma avaringi matši peab homme. Narmontil on hea võimalus jõuda teise ringi, sest loosiga oli tal õnne, kuna kohtub turniirile vabapääsme teeninud 16-aastase Gruusia tennisisti Nino Natsvlišviliga, kellel ITF-i edetabelipunkte pole.