fbpx
Close

Halb loos: Irpini turniiril kohtusid Jürgen Zopp ja Vladimir Ivanov avaringis, Zopp võitis

– Vladimir Ivanov ja Jürgen Zopp Merko Openil. / Foto: Toomas Kuum

Irpini (Ukraina) turniiril juhtus see, mille võimalus oli ainult 1/31, et Jürgen Zopp (6) ja Vladimir Ivanov läksid juba avaringis kokku. Teisipäeva hommikul peetud mängu võitis Zopp 6:4, 6:1.

Esimeses setis tegi Zopp ainsa murde seisul 2:2, kuid teises setis juhtis ta juba 5:0, kui Ivanov võitis ainsa geimi Zoppi servil. Ivanovi palling oli täna liimist lahti, ta lõi 1 ässa ja tegi 9 topeltviga. Ka Zopp tegi topeltvigu enda kohta palju (6, tavaliselt tal ei ole mängus üle 3-4), kuid kompenseeris selle viie ässaga. Esimese servi protsent oli Zoppil isegi halvem kui Ivanovil (vastavalt 47 ja 51%), kuid Zopp võitis sellelt pallingult 72 ja Ivanov 51% punktidest. Nagu tulemusest arvata võib, ei teeninud Ivanov oma servigeimides isegi pooli punkte (72st 33).

Zopp kohtub teises ringis ukrainlase Artjom Smirnoviga, kes on ATP edetabeli 734. mängija ehk umbes kolmsada kohta tagapool Eesti esireketist (431.).

Pärastlõunal olid kaks Eesti tennisisti veelkord võistlustules paarismängus, seekord ühel pool võrku. Viimati Pärnus Zopp ja Ivanov omavahel paaris ei olnud. Eesti paaril ei olnud raskusi ukrainlaste Oleksi Krutõhhi ja Ivan Sergejevi alistamisega 6:4, 6:2. Siiski loovutasid Zopp/Ivanov kaks oma pallingugeimi, kuid murdsid vastaseid viiel korral (murdepallide kasutamine lausa hiilgav – 6st 5). Esimene serv läks Eesti paaril ka üsna hästi – 4 ässa kõrval 2 topeltviga, mis on palju parem kui nendevahelises üksikmängus, kus nad kahe peale lõid 6 ässa ja tegid 15 topeltviga. Esimeselt servilt teenisid Zopp ja Ivanov koguni 79% punktidest.

Et Zopp ja Ivanov said koos mängida, on hea ka kahe nädala pärast Kreekas algavat Davis Cupi III grupi turniiri arvestades. “Eelmisel nädalal mängisid koos Ivanov ja Kristjan Tamm, Pärnus Zopp ja Kenneth Raisma. Kuid olenemata tulemustest otsustame alles Kreekas, kes hakkavad meil paari mängima,” ütles Davis Cupi kapten-treener Ekke Tiidemann.

scroll to top