Kasatkina katkestas Kremlin Cupi finaalis Jabeuri imelise teekonna

– Daria Kasatkina / Foto: AP/Scanpix

Moskvas WTA tenniseturniiril VTB Kremlin Cup selgus laupäeval võitja. Finaalis kohtusid turniiri üllataja Onc Jabeur (101.) Tuneesiast ja Daria Kasatkina (14.) Venemaalt.

790,000 USD auhinnafondiga turniiril oli Onc Jabeur just see, kes Eesti esireketi Anett Kontaveidi veerandfinaalis konkurentsist välja lülitas. Moskvas imelist mänguvormi demonstreeriv Jabeur oli ka poolfinaalis edukas, olles seal üle meie lõunanaabrist Anastasia Sevastovast  (11.) 6:3 3:6 6:3.

Jabeuri finaalivastane Daria Kasatkina sai suuremate probleemideta jagu sel aastal pikka mõõnaperioodi põdenud britt Johanna Kontast 6:4, 6:3.

Finaalis oli Jabeur pärast 6:2 võidetud avasetti juhtimas teist 4;1. Kuigi võitlusvaimu poolest tuntud Kasatkina tõi pöörde mängu, ei kujunenud seti lõpp lihtsaks. Enne kiiret lõppmängu mängiti kaks maratongeimi, kus vaheldusid geim- ja murdepallid. Kasatkina võitis teise seti 7:6(3) ja kolmanda 6:4 vaatamata tuneeslanna sitkusele. Jabeuri vedas finaalis alt esimese servi madal õnnestusmisprotsent (49%) ja efektiivsus. Mäletame, kuidas ta pommitas oma servidega Anett Kontaveiti…

Muideks Jabeuri näol on tegemist esimese Tuneesia naistennisistiga, kes jõudnud WTA turniiri finaaali. Ühtlasi tõuseb Jabeur kõrgeimale kohale edetabelis, kuhu Tuneesia naistennisistid eales jõudnud – 63. Senine rekord kuulus Selima Sfarile – 75. Näiteks edukaim Tuneesia meestennisist Malek Jaziri on olnud maailma 47-s.

Kasatkina tõuseb pärast Kremlin Cupi võitmist  värskes WTA edetabelis 12. positsioonile.