fbpx
Close

Kas Kanepi mängis liiga hästi või Halep liiga halvasti?

– Kaia Kanepi / Foto: Siim Semiskar

Kaia Kanepi võit maailma esireketi Simona Halepi üle pakkus US Openi avapäeval enim kõneainet rahvusvahelises ajakirjanduses ning tõi ka kõige rohkem kommentaare WTA tennisefoorumis. Põhiliselt käis arutelu selle üle, kas Kanepi oli sedavõrd hea, et ei andnud tugevale vastasele mingit võimalust või oli Halepil seekord kehv päev.

Kanepi ise ütles pärast mängu, et tundis pinget, sest tal on New Yorgist kaitsta eelmise aasta veerandfinaali punktid. Kanepi rõhutas, et pidi kogu aeg mängima agressiivselt, et mitte lasta Halepil oma mängu kätte saada. “Mulle meeldib siin mängida. Tundub, et ka siinsed väljakud sobivad minu stiiliga. Mängijad on võrdsemal tasemel kui varem. Pole ühtegi, kes oleks väga üle, kõik võivad hea päeval kõiki võita,” lisas Kanepi.

Halep tunnistas, et Kanepi vääris võitu. “Ta mängis paremini kui mina,” nentis Halep. “Ma ei leidnud oma mängus tasakaalu. Eeldasin, et Kanepi tegutsebki nii, nagu ta tegutses. Selles plaanis ta ei üllatanud. Lööb tugevalt ja enesekindlalt. Polnud lihtsalt minu päev, ei tundnud end väljakul hästi.” Pealtvaatajad toetasid teises setis Halepit – mitte võib-olla ainult sellepärast, et esireketil on rohkem fänne, vaid ka põhjusel, et matš läheks põnevamaks. Millegipärast saadi aga valesti aru Kanepi lausest. kes Halepi toetamise üle imestas ja ütles. “Minu arust peaks toetama autsaiderit.” Rumeenia ajakirjandus arvas, et Kanepi pidas Halepit autsaideriks, aga tegelikult ta mõtles selle lausega, et tema oli autsaider, keda publik pidanuks toetama.

Foorumis kirjutati, et Halep on kokku 12 korral kaotanud Suure Slämmi turniiri avaringis ja iseenesest on tema kahvatu turniiri algus üpris tavaline. Paljud põhjendasid tulemust ainult Halepi kehva mänguga ega tunnustanud Kanepit. Teine pool kommenteerijaid aga tuletas meelde, et vaid vigastused takistasid Kanepil omal ajal võimeid realiseerimast ja TOP 10 hulka pääsemast. “See ei olnud sugugi šokeeriv tulemus, sest heal päeval on Kanepi väga tugev,” kirjutas üks foorumi liikmetest. Mitte Halep ei mänginud liiga halvasti, vaid Kanepi liiga hästi, arvasid paljud.

Endine maailma esireket ja Eurospordi kommentaator Mats Wilander andis pärast mängu omapoolse selgituse: “Halep lootis peaväljakul mängida, sest on esinumber, mängis aga vastrenoveeritud Armstrongi väljakul. Lisaks ta ei suutnudki mängu sisse lõpuni elada, oli hajevil ja ilmselgelt vaevasid teda keskendumisprobleemid. Seda on tal varemgi slämmiturniiride avaringis juhtunud. Kuna Halep pole oma mängustiililt väga agressiivne, siis Kanepi praktiliselt ainus võimalus oli mängida nii aktiivselt ja agressiivselt kui võimalik. Seda ta tegi, tal polnud midagi kaotada, seetõttu oli tal ka psühholoogiliselt kergem. Ka teise seti kriitilistel momentidel säilitas Kanepi külma pead.”

Küsisin ka kogenud Eesti treenerilt Harri Neppilt, kas sellise jõu ja tahtmisega mänginud Kanepi vastu oli Halepil üldse mingit võimalust mängu pööret tuua. “Oli küll,” arvas Neppi. “Kuid selleks oleks ta pidanud hakkama lööma kõrgeid kaarpalle. Mõlemapoolse kõva tagumise juures jäi ta aga Kanepile alla.”

Eesti Tennise Liidu juhatuse liige Toomas Kuum mainis, et Kaia oli algusest peale väga keskendunud ja suutis sellist olekut mängu lõpuni säilitada.”Teises setis seisudel 3:0 ja 4:2 oli tunda väikest ohumärki. et lihtvigu tuleb juurde ja ta hakkab kiirustama. Arvatavasti oli geim seisul 4:4 määrav, Halep oli justkui enesekindlust leidmas, ent just siis tegi Kanepi ise mängu ära. Riskantsed volled ka enamjaolt õnnestusid ja silma jäid ka päris mitu õnnestunud stoppi! Kanepi hoidis Halepi tagakäe poolelt surve all, sealt pole Halep nii ohtlik,” ütles Kuum.

Igarahes sellise võidu järel ootab Kanepit teises ringis kohtumine kordades vähem ohtlikuma vastase Jil Teichmanniga (Šveits), kes asub maailma edetabelis alles 157. kohal.

scroll to top