fbpx
Close

Karolina Pliškova kaitses Brisbane’is tiitlit

– Karolina Pliskova / Foto: Chine Nouvelle/Sipapress/Scanpix

Brisbane’i tenniseturniiri võitis teist aastat järjest maailma teine reket Karolina Pliškova (Tšehhi), kes finaalis alistas Madison Keysi (USA, 8) 6:4, 4:6, 7:5.

Kuigi ka finaal oli tasavägine, siis võib-olla raskeima võidu teenis Pliškova hoopis laupäevases poolfinaalis, kui alistas Naomi Osaka (Jaapan, 3) 6:7, 7:6, 6:2. Selles mängus oli Osakal teises setis seisul 6:5, 40:30 matšpall, ent seda vastase pallingul.

Finaali saatuse otsustas ilmselt see, et kolmandas setis tegi Keys siiski rohkem lihtvigu. Näiteks seisul 3:3 juhtis ta oma pallingul 40:15, aga seejärel mängis ülimalt ebaõnnestunult ja kaotas servigeimi. Kuigi Keys sai selle viimasel hetkel tagasi seisul 4:5, loovutas ta lihtvea järel veel ühe oma servi ja siis lõpetas Pliškova juba pallingugeimi nulliga.

Kokku oli see Pliškovale kolmas tiitel Brisbane’is (võitis ka aastal 2017) ning üldse 16. WTA turniiri võit. Tšehhitar, kelle ametlik nimi passis on Karolina Hrdlickova (pärast abiellumist 2018. aastal), kindlustas oma teist kohta maailma edetabelis. Kuna tema lähim jälitaja Osaka ei saa Australian Openil punkte juurde võita, sest kaitseb tiitlit, on Pliškoval hea võimalus teine koht ka pärast slämmiturniiri säilitada. Kuid tšehhitar on seitse nädalat (2017 juulis/augustis) juhtinud ka maailma edetabelit. Ent ta pole võitnud ühtki suure slämmi turniiri ja finaalis mänginud ainult korra (2016 US Open).

scroll to top