Karolina Muchova alistas maratonmängus Maria Sakkari

Karolina Muchova Austraalias. / Foto: Reuters/Scanpix

Karolina Muchova (Tšehhi), kes oli Madridi turniiril välja lülitanud teisena asetatud Naomi Osaka (Jaapan), sai pärast teisipäeva keskööd lõppenud mängus jagu ka Maria Sakkarist (Kreeka, 16).

Teises ringis Anett Kontaveidi alistanud Sakkari alustas kohtumiste ebaõnnestunult ja kaotas esimese seti kuivalt. Kuid teises setis läks võitluseks. Muchova läks küll murdega ette, aga kohe järgmises geimis vastas Sakkari samaga ja nii jõuti omapäraselt kulgenud tie-break’i. Nimelt juhtis seal Sakkari 5:0, aga kreeklanna jäi taha 5:6. Muchoval oli kaks matšpalli, aga lõpuks võitis Sakkari 11:9. Otsustavas setis nähti palju murdeid. Kui Sakkari juhtis 5:3, oli tema võitnud kolm ja Muchova kaks tõrjegeimi. Kuid matš lõppes Muchova nelja geimivõiduga järjest, nende hulgas mõistagi veel kaks murret ja lõppetulemus 6:0, 6:7, 7:5. Isegi Madridis oli peaaegu kesköö, kui mäng lõppes, aga napilt mahtus kohtumine siiski teisipäeva sisse.

Muchova vastane veerandfinaalis on nüüd Anastassia Pavljutšenkova (Venemaa), kes on teel veerandfinaali alistanud kolm endast edetabelis eespool olevat mängijat: Madison Keysi (USA), Karolina Pliškova (Tšehhi, 6) ja Jennifer Brady (USA, 11). Teisipäevase mängu Pavljutšenkova – Brady tulemus oli paljuski sarnane Muchova – Sakkari omale – venelanna võitis 7:5, 6:7, 6:3 ehk siis samamoodi kaotas ainult teise seti tie-break’is. Ka Pavljutšenkoval oli kasutada tie-break’is matšpall, aga ainult seisul 6:5. Ta kaotas selle geimi 8:10, kuid sarnaselt Muchovale kogus ennast otsustavaks setiks. Üsna sarnane oli ka mängude pikkus: öine mäng kestis 2 tundi 35 minutit ja Pavljutšenkova – Brady kohtumine 2 tundi ja 45 minutit.

Ülejäänud veerandfinaalides (kõik peetakse kolmapäeval) kohtuvad Ashleigh Barty (Austraalia, 1) – Petra Kvitova (Tšehhi, 9), Paula Badosa (Hispaania) – Belinda Bencic (Šveits, 8) ja Arina Sabalenka (Valgevene, 5) – Elise Mertens (Belgia, 13). Mertens lülitas samuti pikas mängus (2h 33 min) välja Simona Halepi (Rumeenia, 3) 4:6, 7:5, 7:5. Halepil, kes on Madridi turniiri kahekordne võitja (2016, 2017) matšpalli kasutada ei olnud, aga ta oli teises setis korraks murdega ees 4:3. Kuid ka selles mängus oli Madridi turniirile omaselt murdeid palju – Mertensil 8 ja Halepil 7.

Turniiri suursoosikuteks peetakse kaht mängijat – Bartyt ja Sabalenkat. Ennustusportaal Paf annab nende turniirivõidu koefitsientideks vastavalt 2,75 ja 3,5. Kvitova koefitsient on 6 ja Mertensil 8, teistel juba üle 10. Maailma edetabelis võib ka tulla muutusi. Näiteks Sabalenka tõuseks võidu korral WTA neljandaks reketiks, aga Mertensil oleks šanss kerkida esmakordselt esikümnesse. Anett Kontaveidi 29. kohta edetabelis ohustab eelkõige Pavljutšenkova, kes peaks temast möödumiseks jõudma vähemalt finaali.