fbpx
Close

Budapest loobus Billie Jean King Cupi finaali korraldamisest

Billie Jean King Cupi võidukarikas. / Foto: internet

Billie Jean King Cupi (endine FedCup) võistkondlikul turniiril jäi vahele terve hooaeg, aga ka 2021. aastal ei õnnestu 12 naiskonna finaali pidada seal, kus võistlus oli planeeritud.

Nimelt teatas Ungari Tenniseliit, et koroonaviiruse kõrge taseme tõttu riigis ei saa nad Budapestis finaalturniiri korraldada. Sellest teatas infoagentuur Reuters, kelle tundmatuks jäänud allika sõnul oli Rahvusvaheline Tenniseföderatsioon (ITF) ungarlaste otsusest üllatunud.

Võistlus pidi algselt toimuma eelmise aasta aprillis ning seejärel tänavu aprillis, aga lükkus sügisele. Nüüd tuleb ITF-il hakata otsima ka uut võistluspaika. Kuna WTA sügisene kalender pole veel paigas, siis tõenäoliselt ITF-i ja WTA kokkuleppel leitakse võistlusnädal ka Billie Jean King Cupi jaoks.

BJK Cupi finaalis osaleb 12 naiskonda, kuid on tõenäoline, et korraldajamaa Ungari koht antakse nüüd kellelegi teisele. Praegu kuuluvad A-gruppi Prantsusmaa (1. asetus), Venemaa ja Ungari (või tema asendaja), B-gruppi Austraalia (2), Valgevene ja Belgia, C-gruppi USA (3), Hispaania ja Slovakkia ning D-gruppi Tšehhi (4), Saksamaa ja Šveits.  

scroll to top