fbpx
Close

Karl Kiur Saar edenes teise eestlasena PAF Openil teise ringi

– Seisu tabloo / Foto: Toomas Kuum

Peale Vladimir Ivanovi võitu astus Pärnu Tennisehallis PAF Openi üksikmängu avaringis platsile Karl Kiur Saar. 

22-aastase Karl Kiur Saare (ATP 1229.) vastaseks oli 24-aastane Christoffer Solberg (Rootsi, 1242.). Siseinfo põhjal vaevas rootslast õlavigastus, ent esimene sett sellest selget märki ei andnud. Solbergi mäng baseerus paljuski esimesel servil, kui see ei õnnestunud oli tal punkti võitmisega raskusi. Karl Kiur mängis mitmekülgsemalt. Esimese murde tegi ta seisul 2:1 ja tundus juba, et purjetab setivõiduni, aga seisul 4:3 halvasti mängitud geim hoidis vastast elus. Eduseisul 5:4 juhtis Saar oma pallingul 30:0, aga mitu pikaks löödud palli viisid hoopis geimi kaotuseni. Nii jõutigi lõpuks kiire lõppmänguni, kus Saar juhtis kogu aeg ja tasuks kõikuva mänguga avaseti võit 7:6(5).

Teises setis kippusid Karl Kiur Saare eeskäe löögid pikaks minema ja vastanegi leidis justkui uue hingamise. Esimeses setis pikkade pallivahetuste järel väsimuse tundemärke näidanud Solberg suutis teises setis nii mõnedki pikad punktid enda kasusk pöörata ja asuda juhtima 4:2. Saar ei lasknud end kaotusseisust heidutada ja viigistas seisu peale vastumurret 4:4-le. Edasi rootslane murdus ja nii võit Saarele 7:6(5) 6:4. Teises ringis kohtub Saar britt Joshua Parisega, kes omakorda alistas Maxim Ratnjuki 6:4 6:4. Teatavasti oli Saar Tartu PAF Openil Ratnjukist parem seisuga 7:5 6:1.

Kolmanda eestlasena teisipäeval mänginud Kristjan Tamm näitas sisukamat mängu kui Tartu PAF Openil, aga eakaaslasest šveitslase Remy Bertola esitus oli siiski veenvam. Tamm tuli esimeses setis kaotussseisust 2:5 välja ja viis selle seti  kiiresse lõppmängu, Seal oli šveitslane kindlam ja esimesne sett talle 7:6(2). Teises setis oli mäng samuti võrdne, ent just taktikaliselt küpsemat mängu näidanud Bertola suutis siingi oma võtta – 6:4 peegeldas hästi jõudude vahekorda. Remargina olgu öeldud, et kui Kristjan Tamm suudab edaspidi veidi täpsemalt hinnata vastasmängija haavatavamaid külgi, siis analoogsetes mängudes tuleb võite igal juhul rohkem. Potentsiaal on Tammel olemas, see tuleb tööle panna ja mängu mitmekülgsemaks muuta. Igal juhul hoiame talle pöialt ja et jätkuks tahet edasi liikumiseks.

Mängude värsked tulemused leiad Paf.com lehelt

Turniiritabel.

scroll to top