fbpx
Close

Järgmise põlvkonna finaalturniir toimub teist korda

NextGen ATP favoriit Stefanos Tsitsipas. / Foto: EPA/Scanpix

Meeste Profitennise Liit ehk ATP algatas eelmisel aastal uue võistluse, mis lühendatult kannab nime NextGen ATP, aga tõlkida võiks seda järgmise põlvkonna finaalturniiriks. Sellel osalevad seitse maailma parimat 1997 või hiljem sündinud mängijat pluss korraldajamaa Itaalia samas vanuses tennisist vabapääsme alusel.

Esimese finaalturniiri võitis mullu korealane Hyeon Chung, kes tänavu enam vanuse tõttu kaasa teha ei saa. Edetabeli põhjal on favoriit kreeklane Stefanos Tsitsipas, kes asub maailma edetabelis 15. kohal. Ülejäänud osaliste edetabelikohad: Alex de Minaur (Austraalia, 31), Frances Tiafoe (USA, 40), Taylor Fritz (USA, 47), Andrei Rubljov (Venemaa, 68), Jaume Munar (Hispaania, 76) ja Hubert Hurkacz (Poola, 85). Vaid Itaalia esindaja Liam Caruana peaks olema ilmselgelt nõrgem (622). Väsimusele viidates loobus turniirist maailma 27. reket Denis Shapovalov (Kanada). Lisaks võiks vanuse alusel kaasa teha maailma 5. reket Alexander Zverev (Saksamaa), ent tema osaleb ATP finaalturniiril.

Vastavalt ATP-ga sõlmitud lepingule toimub järgmise põlvkonna finaalturniir kolmel esimesel korral Milanos, seega ka 2019. aastaks on mängupaik kindel.

Huvitav on aga reglement, mille alusel mängitakse kohtumisi parem viiest setist, kuid iga sett kestab 4 geimivõiduni (seisul 3:3 tie-break) ja seisul 40:40 mängitakse otsustav punkt. Nii võitis näiteks esimese vooru kõige pingelisemas mängus B-grupis Rubljov Fritzi 4:2, 1:4, 3:4, 4:3, 4:2. Veel olid avavoorus võidukad B-grupis De Minaur ning A-grupis Tsitsipas ja Tiafoe.

scroll to top