Kanada võitis üllatuslikult alagrupi ja tagas pääsu Davis Cupi veerandfinaali

Kanada esireket Denis Shapovalov. / Foto: Reuters/Scanpix

Pärast Davis Cupi Maailmaliiga finaalturniiri kaht päeva on Madridis selgunud esimene kaheksa parema hulka pääsenud meeskond, kelleks on üllatuslikult Kanada.

Selge on see, et gruppides, kus on peetud üks kohtumine (A, C ja E) ei saagi veel olla edasipääsejad selgunud, kuid B-, D- ja F-grupis oli see võimalus pärast kaht päeva olemas. Ent ainsana on kaks võitu kirja saanud Kanada, kes alistas nii Itaalia kui ka USA 2:1.

Mõlemal korral tõi Kanada vajalikud võidupunktid juba üksikmängudes, kus meeskonda esindavad Denis Shapovalov (ATP 15.) ja Vasek Pospisil (150.). Eriti üllatuslik ongi, et Pospisil alistas nii Fabio Fognini (Itaalia, ATP 12.) kui ka Taylor Fritzi (USA, 32.). Shapovalov sai aga jagu äsja ATP finaalturniiril mänginud Matteo Berrettinist (Itaalia, 8.). Paarismängu kanadalased Itaaliale kaotasid, aga USA vastu loobusid, sest edasipääs oli kindlustatud. Nüüd on Kanadal koguni kaks puhkepäeva enne veerandfinaali.

B-grupis asus Venemaa teisipäeval korraldajamaa Hispaania vastu juhtima, kui Andrei Rublev (23.) alistas ülipingelises mängus Roberto Bautista Aguti (9.) 3:6, 6:3, 7:6. Ent maailma esireket Rafael Nadal viigistas võiduga Karen Hatšanovi (17.) üle ning Hispaania võitis ka paarismängu. Esimesel päeval oli Venemaa alistanud Horvaatia 3:0 ning võib võitude/kaotuste suhtega 4:2 loota ka teisena edasipääsu (veerandfinaali saavad kaks paremat teise koha meeskonda), kuid päris kindel see pole. Kui Horvaatia võidab Hispaania, siis on ilma maailma viienda reketi Daniil Medvedevita mängiv Venemaa alagrupivõitja.

D-grupis on selgunud vaid väljalangeja, kelleks on Kolumbia kahe kaotusega Belgiale (1:2) ja Austraaliale (0:3). Kolumbiat aitab ka maailma esipaar Juan-Sebastian Cabal/Robert Farah, ent nad tõid punkti vaid Belgia vastu, aga austraallastele (John Peers/Jordan Thompson) kaotasid. Belgia ja Austraalia mängu võitja pääseb veerandfinaali.

Teiste gruppide avakohtumised lõppesid nii: A-grupis Prantsusmaa – Jaapan 2:1, C-grupis Argentiina – Tšiili 3:0 ja E-grupis Kasahstan – Holland 2:1.