fbpx
Close

Kaia Kanepi loobus Rooma turniirist, Anett Kontaveit ootab vastast kvalifikatsioonist

Anett Kontaveit. / Foto: AFP/Scanpix

Kuigi veel reede õhtul loositi Kaia Kanepi Rooma turniiri kvalfikatsiooni tabelisse, teatas Eesti teine reket täna loobumisest haigestumise tõttu.

Kanepi loobumise põhjuseks on märgitud upper respiratory illness, mis aga lahti seletatult ei tähenda muud, kui palavikku/köha/nohu ja sellest tingitud hingamisraskusi. Õnnelik oli tänu sellele prantslanna Fiona Ferro, kes sai Kanepi koha endale, ent ta kaotas kaasmaalasele Kristina Mladenovicile.

Anett Kontaveit on põhiturniiril asetatud 14ndana, temast edetabelis eespool paiknevatest mängijatest ei osale vaid maailma 4. reket Angelique Kerber (Saksamaa). Küll aga mängib sel kevadel esimese Euroopa liivaväljakute turniiri Serena Williams (USA, 10), kes teises ringis võib kokku minna oma õe Venusega.

Kellega Anett avaringis kohtub, pole veel teada, sest see vastane tuleb kvalifikatsioonist. Alles pühapäeval selguvad kaheksa edasipääsejat, seega Kontaveit enne esmaspäeva ei mängi. Võidu korral on Anetti teise ringi vastane Donna Vekic (Horvaatia, WTA 24.) või Anastassia Pavljutšenkova (Venemaa, WTA 35.). Mõlemat mängijat on Kontaveit viimases omavahelises matšis (Vekiciga on see ainus kohtumine) võitnud.

Tugevamatest on Anettiga samas tabeliosas Petra Kvitova (Tšehhi, 2), kellega ta võiks kohtuda kaheksandikfinaalis.

Vaadake Rooma turniiri tabelit siit.

scroll to top