Anett Kontaveit kaotas sakslannast üllatajale

Anett Kontaveit Wimbledonis. / Foto: AP/Scanpix

Anett Kontaveidi jaoks lõppes Wimbledoni turniiri üksikmäng teises ringis, kui ta kaotas maailma 97. reketile Jule Niemeierile (Saksamaa) 4:6, 0:6.

Oli siis Niemeier nii hea? Oli küll, aga Tennisnetile tundus, et vähemalt mõnes geimis ei kasutanud Anett võimalusi ära ja võinuks vastase teiselt servilt saada rohkem punkte.

Treenerist ekspert Harri Neppi aga nii ei arva: “Sel vastasel oli ka teine serv väga tugev ja tagajoonelt lame löök kõrge tempoga. Midagi ei olnud Anettil teha. Pakun, et see saksa tüdruk jõuab poolfinaali välja.”

Esimeses setis läks nii, et kümnest geimist seitse lõppesid nelja või viie punktiga, kolm geimi kuue punktiga. Servija valitses, aga kahjuks ühes geimis tuli Anettil sisse üks halb eksimus ja seejärel veel ebaõnn ka – seisul 30:30 võitis Niemeier punkti võrgutripsu abil. Sakslanna asus juhtima 3:2, Anettile jäi kolm võimalust murre tagasi teha, aga lootust ei olnud, kuigi seti lõpus hakkas Niemeieri esimese servi protsent langema ja teises setis see ei olnud üldse kõrge (43%).

Ent usume siis Neppit, kes arvas, et Anettil oli ka teist pallingut raske tõrjuda. Pärast avageimi kaht topeltviga ja pallingu loovutamist, oli Anettil kohtumise parim šanss vastase serv murda, aga murdepalli ta ikkagi ei saanud, lihtsalt kolm korda oli seis 40:40. Ehk siis Kontaveidi murdepallid 0st 0… Oma servigeimide kohta ei ole teises setis enam midagi öelda, Anetti frustratsioon oli nii suur, et ega ta eriti vastu ei pannud.

Kui lihtvigu tegi Anett 24 ja Niemeier 13, saanuks vast seda kompenseeerida äralöökidega, aga neid tegi Eesti esireket ainult 7 ja Niemeier 13. Muidugi, umbes 60-65% punktidest oli initsiatiiv Niemeieri käes, sakslannal oli ka osav tõrje, mis just Anetti jaoks kipub olema ebamugav – pikalt keskele keha lähedale. Aga need 35-40% punktidest saanuks mängida palju paremini, sinna see koer oligi maetud, et mäng kestis ainult 59 minutit. Teiselt servilt võitis Anett lõpuks 50 ja Niemeier 70% punktidest.

Anettil pidi kolmapäeva õhtul veel toimuma paarismäng, kus tema partner on Shelby Rogers (USA). Paraku läksid sellel väljakul mängud pikaks ja kohtumine lükati neljapäevale.