fbpx
Close

Kaia Kanepi sai avaringis suhteliselt kindla võidu

Kaia Kanepi. / Foto: USA Today/Reuters/Scanpix

Võib öelda, et Indian Wellsi WTA Masters 1000 turniiri avaringis Kaia Kanepil kaotuseohtu kordagi ei tekkinud, kuid kümne topeltvea tõttu ei olnud tema võit 17-aastase ameeriklanna Robin Montgomery vastu võib-olla nii veenev, kui see algul tundus, et võiks olla.

Igatahes räägib lõpptulemus 6:3, 6:3 selget keelt Kaia paremusest. Montgomery näol on tegemist füüsiliselt tugeva mängijaga, mis siis, et ta vanuse poolest võiks veel noorteklassi kuuluda. Samas ei olnud ameeriklannal mingit relva, millega Kaiat üle mängida. Ta lõi tugevalt ja vahel ka täpselt, aga Kaia oli ikkagi võimsam. Ja liikumise või osavusega, mis ei ole eestlanna tugevaimad küljed, ei hiilanud ka Montgomery.

Esimeses setis jõudis Kaia rutiinselt seisuni 4:1, aga siis hakkas ta serv tõrkuma. Langes esimese servi protsent ja tulid topeltvead. Kuid Montgomery oli servil samuti ebakindel ja nii lõppes sett mõlemalt poolt kahe murdega, mis tähistaski Kaia võitu.

Teises setis püüdis noor ameeriklanna algul vastu hakata, tegi mõned head äralöögid, aga siis seisul 1:2 mängis kohutava servigeimi. Kuigi Kaia andis veel murde tagasi, kui tegi geimis kolm topeltviga, oli ta lõpus taas kindlam.

Nagu märkisime, tegi Kaia 10 topeltviga, kuid ega siin Montgomeri jäänud palju maha, temal oli topeltvigu 9. Montgomery saab pisut rohkem rahul olla esimese servi protsendiga (57 vs 48), aga ta võitis esimeselt servilt ainult 52 ja Kaia 73% punktidest. See on juba suur vahe.

„Ootasin rasket mängu. Teadsin, et ta lööb tugevalt ja olin selleks valmis,“ ütles Kaia mängujärgses intervjuus. Ta jäi oma esitusega rahule. „Üldiselt oli mu mäng hea, ainult teine serv vedas aeg-ajalt alt.“

Kaia kohtub teises ringis Belinda Benciciga (Šveits, 22), kellele ta varem on korra kaotanud, see juhtus 2019. aasta Wimbledoni teises ringis. Tõenäoliselt peetaks see kohtumine reedel, aga homme ei tule väljakule Kaia ega ka Anett Kontaveit (4), kes on avaringis vaba.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top