fbpx
Close

Djokovic ja Federer kaotasid Šanghais

Novak Djokovic. / Foto: Reuters/Scanpix

Šanghai ATP Masters 1000 turniiril langesid reedel välja esimese-teisena asetatud Novak Djokovic (Serbia) ja Roger Federer (Šveits).

Nad kaotasid siiski üsna tugevatele esikümne mängijatele, mistõttu hooaja lõpus ei saa rääkida suurtest üllatustest.

Maailma esireket Djokovic jäi alla Stefanos Tsitsipasele (Kreeka, 6) 6:3, 5:7, 3:6. See polnud siiski esimene kord, kui 21-aastane kreeklane Djokovici võitis – ta sai samaga hakkama ka mullu Toronto turniiril. Tsitsipas juhib nüüd Djokovici vastu 2:1. Küll aga on esimene kord, kui Tsitsipas saab kaasa mängida ATP finaalturniiril – tänase võiduga ta selle kindlustas.

Tsitsipas ütles, et Djokovici mängustiil on ülejäänud tippudega võrreldes teistsugune. “Võit Novaki üle on minu jaoks suur stiimul,” ütles Tsitsipas. “Selline edu annab tunnistust, et mängin praegu head tennist.” Djokovic ütles, et vastane mängis oma servigeimides väga ründavalt. “Esimene löök pärast servi õnnestus tal hästi. Ma ei suutnud teda suruda kaitsesse. Lasin tal tagajoonel dikteerida ja ta on võidu ära teeninud,” ütles Djokovic, kes peab nüüd kõvasti pingutama, et lõpetada aasta maailma esireketina. Ehkki Djokovic on hetkel Nadalist edetabelis eespool, on hispaanlane aastal 2019 kogunud 1280 punkti rohkem. Seega on potentsiaalselt pärast ATP finaalturniiri esikohal pigem Nadal.

Federer kaotas Alexander Zverevile (Saksamaa, 5) 3:6, 7:6, 3:6. Teises setis mängis Zverev maha 6:5, 40:0 edu Federeri servil ja veel kaks matšpalli (kokku seega viis) tie-break’is (Federer võitis 9:7), aga suutis end koguda otsustavas setis, kus ta tegi ainsana servimurde kohe seti algul.

Samamoodi nagu Tsitsipas Djokovicile on ka Zverev Federerile olnud ebamugav vastane ja Saksamaa tennisist juhib praegu omavahelistes mängudes 4:3. Näiteks mullu võitis Zverev Federeri ATP finaalturniiri poolfinaalis. Kuna Zverev tolle turniiri ka võitis, lähevad tal suured punktid maha ning hetkel ei ole ta veel kindlustanud pääsu tänavusele finaalturniirile, kuigi sakslase šansid on üpris head.

Suure sammu jõudmaks kaheksanda mehena ATP finaalturniirile tegi Šanghais Matteo Berrettini (Itaalia, 11), kes võitis tänases veerandfinaalis Dominic Thiemi (Austria, 4) 7:6, 6:4. Nii jõudis maailma esiviisikust Šanghais poolfinaali vaid Daniil Medvedev (Venemaa, 3), kes on mängimas haruldast seeriat – ta võib kuuendat turniiri järjest jõuda finaali. Aga selleks peab ta homme alistama Tsitsipase.

scroll to top