Jürgen Zopp langes Indian Wellsis välja

– Jürgen Zopp / Foto: Siim Semiskar

Jürgen Zopp kaotas Indian Wellsi Challengeri 2. ringis Venemaa tennisistile Jevgeni Donskoile (ATP 102.) 3:6, 6:7.

Tund ja 38 minutit kestnud mängus oli vastane just otsustavatel hetkedel natuke parem, kuigi paaris olukorras oli Donskoil ka õnne. Igatahes esimese seti võitis venelane teenitult, sest tal oli juba seisul 2:1 häid võimalusi Jürgeni serv murda, aga eestlasel palju šansse ei tekkinud. Halb oli see, et mitu väga lihtsat ründelööki, mis meistriklassi mängijale on tavaliselt vormistamise küsimus, jättis Zopp kasutamata.

Teises setis oli initsiatiiv aga Zoppi poolel. Vastane andis võimaluse mäng viigistada, aga see jäi kasutamata. Zopp murdis pallingu kohe algul ja seisul 3:0 omas veel kaht murdepalli. Need jäid kasutamata, ent ühe murde edu püsis. Seisul 5:2 oli Zopp vastase servil ees 30:0 ja seejärel seisul 5:3 oma pallingul ees 30:0, aga Eesti esireket kaotas mõlemad geimid.

Viimane võimalus tekkis seisul 6:5, kui pärast Donskoi 40:15 edu mängis Zopp mitu suurepärast punkti ja teenis esimese ning seejärel ka teise murdepalli. Teisel juhul lõi eestlane väga napilt auti. Tie-break oli aga ühepoolne – Donskoi juhtis 6:1 ja võitis 7:3.

Zopp lõi kohtumises kolm ässa ja tegi ühe topeltvea, aga Donskoi virutas 7 ässa ning topeltviga ei teinudki. Kuigi esimese servi õnnestumisprotsent oli Zoppil parem (vastavalt 61 ja 55%), kasutas Donskoi esimest pallingut efektiivsemalt, võites 83% punktidest Zoppi 68% vastu. Murdepalle realiseeris Zopp 6st 1, vastane 5st 2.