fbpx
Close

Kaia Kanepi lasi vastasel hoogu minna ja pidi tunnistama Donna Vekici paremust

Kaia Kanepi US Open lõppes teises ringis. / Foto: Zumapress/Scanpix

Kaia Kanepi langes US Openil teises ringis välja 5:7, 3:6, kaotusega Donna Vekicile (Horvaatia, 23), kuid eestlanna peab kindlasti kiruma mõnda käestlastud võimalust.

Nagu esimesed pallivahetused näitasid, tuligi mäng hoopis teistsugune kui Kaia esimene kohtumine sakslanna Tatjana Mariaga. Vekic läks ka ise ründama, tekkisid teravad löökidevahetused, milles Kaia tundis end hästi. Vaikselt hakkas ta Vekicit üle mängima ja kui Kanepi pääses murdega ette seisuks 3:1, oli vastane üpris närvis. Aga just nüüd mängis Kaia ise suhteliselt kesise servigeimi ja pigem oma vigadest andis ta selle käest.

Mängupilt hakkas nüüd muutuma. Pallivahetused kippusid kalduma Vekici kasuks, ta oli leidnud enesekindluse. Kaia hakkas taas paremini mängima, kuid ta oli juba lasknud vastasel hoo sisse saada. Tõsi, 3:4 kaotusseisust läks Kanepi uuesti ette 5:4 ja omas Vekici servil settpalli seisul 40:30. Kaia ründelöögist maandus pall piiri ääres. Kohtunik luges auti, kuid me ei saanudki teada, kas pall võis riivata joone ära, sest Kaial olid kõik challenge’id otsas! Siin peab küll ütlema, et kui lihtvead on mänguline element ja selle eest ei tasu tennisistiga pragada, siis kolme challenge’i raiskamine on puhtalt enda rumalus.

Vekic pääses, võttis järgmises geimis ise murde ja võitis seti. Teises setis mängis 23-aastane horvaaditar laitmatult. Et oma pallingutel suutis Kaia enamasti initsiatiivi haarata, sellest ei piisanud. Vekici nõelas kontramänguga väga valusalt ning eksis märksa vähem. Kui esimeses setis tegi Vekic 23, siis teises ainult 7 lihtviga. Kaial võis olla muidugi jalgades ka 1. ringi pikk heitlus. Ta tegi kõik, mis suutis, aga sellest ei piisanud.

Äralöögid jäid Kanepi kasuks 26:23 ja lihtvead viiki 30:30, ometi Kaia kaotas, sest tegi sunnitud vigu rohkem. Ka ässad olid Kanepi kasuks 5:2 ning topeltvead viigis 3:3. Ning ka esimest servi lõi Kaia paremini sisse – vastavalt 64 ja 50%. Kuid punkte esimeselt pallingult võitis Vekic 71 ja Kanepi 62%.

Kahju, sest tundus, et mäng oli võidetav, kui Kaia suutnuks esimeses setis veel natukene vastast suruda ja sellega närvi ajada. Kui nö momentum läks käest, ei saanud seda enam tagasi võtta…

WTA edetabelis 170 punkti kaotanud Kanepi langeb pärast US Openit esisajast välja. Hetkel on ta jooksvas tabelis 107., kuid mõned võivad veel tagant mööda minna.

scroll to top