Kaia Kanepi jõudis Texases veerandfinaali

Kaia Kanepi US Openil Leylah Fernandezi vastu mängimas. / Foto: USA Today/Reuters/Scanpix

Kaia Kanepi võitis Fort Worthi (USA, Texase osariik) ITF-i W25 turniiri 2. ringis ameeriklanna Quinn Gleasoni (WTA 451.) 6:3, 6:2, ja jõudis veerandfinaali.

Erinevalt esimese ringi mängust Kaial seekord probleeme ei tekkinud. Esimese seti seisul 3:4, 30:0 Gleasoni servil olid mõlemad enne seda kahel korral murdnud vastase pallingu, aga nüüd võitis Kaia kaheksa punkti järjest ja lõpetas seti. Teises setis läks Kanepi 4:0 ette ja pärast seda hoiti pallingut kohtumise lõpuni. Kaia lõi 5 ässa ja tegi 6 topeltviga, aga vastane ei löönud ühtki ässa ja tegi 5 topeltviga. Ainult esimese servi protsent oli Gleasonil parem (72 vs 55), kuid punkte oma servilt võitis Kaia oluliselt rohkem.

Veerandfinaalis on Kanepi vastane veel üks USA tennisist, ent seekord ilmselt eelmistest pisut kardetavam. 20-aastane Emma Navarro (WTA 320.), kes täna võitis kahes setis soomlanna Oona Orpana, on mitu korda saanud vabapääsmega WTA turniriidele või ka US Openile ning on näidanud seal korralikke tulemusi, ehkki võite saanud vähe. Tänavu oli Navarro parim võit aprillikuus Charlestoni WTA 250 turniiril Tereza Martincova (Tšehhi) üle, kes just tund aega enne Kaia mängu lõppu jõudis Ostravas veerandfinaali võiduga Anastassia Pavljutšenkova (Venemaa) üle. Ent Kaia on kindlasti suursoosik ka Navarro vastu.