Kanepi jõudis kaheksandikfinaali Serena Williamsi vastu

– Kaia Kanepi / Foto: Siim Semiskar

Kaia Kanepi võitis US Openi 3. ringis Eesti juurtega rootslanna Rebecca Petersoni 6:3, 7:6 ja kohtub nüüd pühapäeval kaheksandikfinaalis kauaaegse maailma esireketi (praegu edetabelis 25.) Serena Williamsiga, kes väga kindlalt alistas oma õe Venuse 6:1, 6:2.

Petersoniga ei olnud Kaial lihtne hakkama saada. Esimeses setis murdis ta rootslanna pallingu kohe esimeses geimis ning sellest piisas, sest oma servi Kanepi ei loovutanud. Peterson kaitses visalt, tõi ära mitmeid raskeid palle ja tihti suutis need ka vastasele ebamugavalt tagasi lüüa. Rootsis eestlastest vanemate perre (isa Mart Petersoni võis ka näha mängu ülekande ajal tribüünil) sündninud Rebecca on sel hooajal jõudsalt arenenud ja mitu head tulemust kirja saanud.

Teine sett algas omapäraselt – kuus geimi järjest vastased ainult murdsid teineteise serve, siis suutis Kaia oma pallingut hoida ja sellest alates enam kumbki ei murdnud seisuni 6:6. Tie-break’is tõi Kaia välja oma parima ründearsenali ja suutis Petersoni nurka suruda. Paar viga tegi siiski rootslanna ka ise ja Kanepi juhtis 5:0 ning võitis 7:3. Petersoni visadust näitab ka fakt, et Kanepi suutis 16st murdepallist realiseerida vaid 5. Vaatamata faktile, et Kanepi ründas rohkem, olid äralöökide/lihtvigade numbrid üsna võrdsed: Kaial vastavalt 24 ja 37, Petersonil 20 ja 32. Enim paistis aga Kanepi seekord silma esimese servi protsendiga (81). Ta alustas lausa uskumatult, kui lõi esimesed 15 pallingut kõik sisse! Üllatavalt palju jooksis Kanepi võrku ja võitis seal 16st punktist 11.

Kanepi ja Williams on omavahel kohtunud neli korda ning eestlanna pole veel setti võitnud. Samal ajal on kõik setid olnud tasavägised, ükski pole lõppenud 6:3st kindlama tulemusega. Neli aastat tagasi kohtusid Kanepi ja noorem Williams samuti US Openi kaheksandikfinaalis ja siis jäi Serena peale 6:3, 6:3.