Edwin Averjanov võitis Adažis nii üksik- kui paarismängu

Edwin Averjanov. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Edwin Averjanov naaseb Lätimaal Adažis toimunud Tennis Europe’i 3. kategooria turniirilt kahe esikohaga. Reedel oli ta üksikmängu finaalis parem rootslasest William Johan Kjellbergist 6:3, 6:3.

Poolfinaalis alistas esimest paigutust omanud Averjanov treeningkaaslase Hugo Narmonti 6:2, 6:3. Esmakordselt Tennis Europe`i turniiril poolfinaali jõudnud Narmontile oli tegemist igati kordaläinud turniiriga, sest nii teises ringis, kui veerandfinaalis võitis ta matši pärast avaseti kaotust. Kaheksa parema seas sai ta jagu ka norralasest Paul Hjortelandist 6:7, 6:2, 6:0.

Poiste paarismängu finaali jõudsid kolm eestlast. Eesti/Norra paar Averjanov/Hjorteland oli poolfinaalis paremad lätlastest Armands Aire/Ricards Dzirkals 6:2, 2:6, 10:6 ning Narmont/Luukas Raudkivi Ukraina/Leedu duost Tõmur Tšukanov/Ugnius Reimeikis 3:6, 7:6, 10:8. Finaalis jäid 6:4, 6:4 peale Averjanov/Hjorteland.

Eesit tüdruktest jõudis üksikmängus veerandfinaali Hanka Mühlberg, seal tuli tunnistada aga Rootsi tüdruku, läbi kvalifikatsiooni põhitabelisse pääsenud Lois Bernsteini paremust 6:4, 3:6, 0:6. Turniiri võitis aga samuti läbi kvalifikatsiooni põhiturniirile koha taganud Loisi kaksikõde Grace Bernstein.

Tüdrukute paarismängus saatis edu Lisbet Levandit, kes koos Leedu piiga Ona Marcinkeviciutega jõudis poolfinaali, kus jäädi alla just Rootsi kaksikutepaarile Bernsteinidele.

Juba laupäeval tehakse taas Lätis, sedapuhku Aizkraukles, algust U14 Tennis Europe`i 3. kategooria kvalifiaktsiooniturniiriga. Kvalifikatsioonist alustab viis Eesti poissi ja kolm tüdrukut, koha põhitabelis on kindlustanud viis poissi ja kaks tüdrukut. Vilar Cupi põhtiturniir algab esmaspäeval.