Carlos Alcaraz kaitses tiitlit, aga võit ei tulnud kergelt

Carlos Alcaraz pärast võitu. / Foto: EPA/Scanpix

Carlos Alcaraz (Hispaania, 1) oli selge favoriit Madridi ATP Masters 1000 turniiri finaalis üllataja Jan-Lennard Struffi (Saksamaa) vastu, aga ta võitis alles 2 tundi ja 25 minutit kestnud kohtumise järel 6:4, 3:6, 6:3.

Murdeid oli kokku viis ja ainult esimeses setis suutsid mõlemad vähemalt korra võita vastase servi, aga Alcaraz tegi seda kaks korda. Otsustav murre sündis seisul 3:3. Teises setis läks Struff ette 3:1 ja järgmises maratongeimis päästis viis murdepalli, et säilitada edu. Seti lõpus ei olnud Alcaraz enam ohtlik.

Kõige lähemal võidule oli Struff otsustava seti seisul 1:1, kui Alcaraz andis oma servil 40:15 edu käest ja sakslane sai murdepalli. Kuid see jäi realiseerimata ja järgmises geimis murdis Alcaraz ise. Nii raskelt see võit tuligi, kuid vähemalt viimased kolm servigeimi võitis hispaanlane nulliga, seega Struffil ei olnud viigistamislootusi. Samas jäi Alcaraz punktidega peale vaid 99:96, mis tähendab, et alles nulliga võidetud geimid kallutasid selles osas vaekausi tema kasuks, ehkki võidu juures ei ole ju tegelikult tähtis, kes kogub rohkem punkte. Palju aitas Alcarazi ka parem esimese servi õnnestumisprotsent 70 vs 51.

Alcaraz võitis ATP tasemel oma kümnenda tiitli, selle hulka kuulub muidugi ka US Openi võit. Praegu 20 aastat ja kaks päeva vanana on ta nooruse poolest kuuendal kohal neist, kes on võitnud profiajastul karjääri esimesed kümme tiitlit. Tänapäeva tennisestaaridest jõudis nooremana kümne tiitlini Rafael Nadal. Toome veel näiteks, et varakult esile kerkinud Björn Borg oli 20-aastaseks saades võitnud 17 tiitlit ja tema kaasmaalane Mats Wilander 14 tiitlit.

“See oli tõesti väga raske matš,” ütles Alcaraz. “Jan mängis suurepäraselt ja agressiivselt. Teises setis ma ei kasutanud palju murdevõimalusi ja kaotus oli valus. Sisendasin endale, et tuleb jääda positiivseks ja küllap mul veel šansse tuleb. Kolmandas setis kasutasingi need ära.”