Kaia Kanepi alustas Texases võiduga, kud loovutas seti

Kaia Kanepi. / Foto: PA Images/Scanpix

Fort Worthi (USA, Texase osariik) 25 000 dollari aunhinnafondiga turniiril, kus Kaia Kanepi (WTA 68.) on selge favoriit, alustas ta 6:1, 5:7, 6:1 võiduga maailma 428. reketi Sophie Changi (USA) üle.

Vaatamata kindlatele numbritele kestis esimene sett üsna kaua. Koguni viies geimis oli tablool seis 40:40 ja eriti pikalt (16 punkti) mängiti teist geimi, kus Kanepi oma servi kaotas. Aga rohkem geime ta ei loovutanud ja nii tundus, et edetabelikohtade selge vahe pannakse maksma. Paraku kaotas Kaia teises setis kohe oma servigeimi ja kuigi jõudis viigini, loovutas ta veel kahel korral servigeimi seisudel 4:4 ja 5:5, olles vahepeal ka nulliga vastase pallingu võitnud. Teisel katsel ei jätnud 24-aastane Chang võimalust kasutamata.

Otsustavas setis olid Changil murdepallid nii esimeses kui ka kolmandas geimis, ent nüüd mängis Kaia kõik geimilõpud kindlalt ja vaatamata ohtlikele seisudele asus juhtima 5:0. Ühe geimi sai vastane veel kätte, aga siis lõpetas Kaia mängu. Peab mainima, et Kaia on varemgi 25-tuhandelistel turniiridel suhteliselt nõrkade (edetabelikohta arvestades) vastastega pikki mänge pidanud, aga peaaegu alati neist võitjana väljunud. Tänane mäng kestis koguni 2 tundi ja 16 minutit. Kaia lõi 9 ässa ja tegi 4 topeltviga (vastasel märksa halvem 2 ja 11), kuid sai esimest pallingut sisse ainult 47%. Mõlemal oli 11 murdepalli, aga Kaia realiseeris neist 7 ja Chang 3.

Teises ringis kohtub Kanepi veel ühe ameeriklanna Quinn Gleasoniga, kes on WTA 451. reket ehk siis eeldatavalt umbes samal tasemel tänase vastase Changiga. See mäng peaks toimuma neljapäeval.

Fort Worthis üritas pääsu põhiturniirile veel üks Eesti mängija, USA-s õppiv Helena Narmont, aga ta kaotas kvalifikatsiooni avaringis serblanna Katarina Jokicile (WTA 838.).