Kaia Kanepi alustas Las Palmases raske võiduga

– Kaia Kanepi Merko Cupil / Foto: ETL/Karl Toomsoo

Ligi kaks ja pool tundi pidi esimesena asetatud Kaia Kanepi mängima Las Palmase (Gran Canaria, Hispaania) ITF-i 25 000 dollari auhinnfondiga turniiri avaringis, et võita Marina Zanevska (Belgia, WTA 258.) 6:2, 4:6, 7:5.

Kõik võinuks lõppeda tunni võrra varem, sest avaseti kindlalt võitnud Kaia tegi teises setis seisul 3:3 servimurde. Paraku kaotas ta seejärel mõlemad oma servigeimid ja ka seti. Otsustava seti esimeses geimis jäi Kanepil kasutamata 40:0 edu vastase servil, aga ta murdis Zanevska pallingu järgmisel võimalusel seisuks 2:1. Ent taas andis ta servigeimi kohe tagasi. Õnneks oli mängu lõpp ühepoolne – seisul 4:5 asus Kaia servima ja sellest seisust alates kaotas vaid kaks punkti, selle hulgas muidugi ka murre seisul 5:5.

Kanepi servinäitajad polnud siiski parimad – 1 äss, 2 topeltviga, esimese servi õnnestumisprotsent 54. Aga Kaia võitis esimeselt pallingult 82% (vastane 64%) punktidest, mis näitab, et kui tal õnnestunuks esimene serv pisut paremini, poleks ta pruukinudki oma servigeimi loovutada.

Zanevskaga oli Kaia kohtunud ka varem. 14-aastaselt Ukrainast Belgiasse Justine Henini tenniseakadeemiasse õppima siirdunud Zanevska võitis Kanepit 2016. aastal Brescia 50-tuhandelisel ITF-i turniiril kolmes setis, aga eestlanna sai revanši 2017. aasta novembris Limogesi WTA 125K turniiril 6:1, 6:3. Siis oli Kaia ka väga heas vormis – jõudis ta ju samal sügisel US Openi veerandfinaali. Kuid ka Zanevska oli parim just 2017. aastal, kust pärineb tema karjääri kõrgeim edetabelikoht (105.). Lisame, et praegu 27-aastane Zanevska on võitnud ka Anett Kontaveiti – 2015. aasta märtsis Sevilla ITF-i turniiri poolfinaalis 6:4, 7:6. Kontaveit oli tol hetkel maailma edetabelis 190. kohal.

Kanepi 2. ringi vastane selgub alles homme, seega enne neljapäeva Eesti teine reket ei mängi.