fbpx
Close

Kaia Kanepi alustas hästi, aga jäi Jessica Pegulale alla

Kaia Kanepi. / Foto: AP/Scanpix

Võiks öelda. et pool setti mängis Kaia Kanepi kui võrdne võrdsega, aga alates seisust 3:3 läks maailma 14. reket Jessica Pegula (USA, 12) siiski oma teed ja jätkab Madridi WTA 1000 turniiri 3. ringis.

Väga põnev geim mängiti seisul 1:1, kui Pegula oli servi hoidmisega hädas, aga murdepalli Kaia ei saanudki, sest esimesse kasti servis ameeriklanna paremini. Pärast seda kaotas Kaia oma pallingu, kuid sai selle kohe tagasi. Seisul 3:3 ei tundunud kuidagi, et napilt TOP50 seast väljas paiknev mängija kohtub peaaegu esikümne piiril asuva tennisistiga. Pegula oli mitmekülgsem ja kaitses parem, aga Kaia surus tugevamalt. Tõsi, selleks ei pea olema Kaia Kanepi, et alistada maailma 14. reket, naiste tennises on taolised üllatused igapäevased.

Paraku selgus, et edetabelis kõrgemal seisval mängijal oli midagi juurde panna ja seti lõpuni mängis Pegula hiilgavalt, Kaia ei saanud aga oms psllingugeimis esimest servi sisse. Kui Pegula juhtis 6:3, 2:0, oli ta eelmises viies geimis kokku võitnud punktid 20:3!

Seejärel tundus Pegula eduseisul 4:1, 40:0, et mäng saab kohe läbi, aga taas tuli esile tõsiasi, et naiste tennisematši kulgu pole kerge ennustada. Seitse punkti järjest võitnud Kaia sai ree peale tagasi, aga seisul 4:3 mängis Pegula hea servigeimi ja ikkagi viis matši võidule.

Kaiat vedas alt esimese servi õnnestumisprotsent, mis oli tal vaid 50 Pegula 62% vastu, kuid Kaia ei saanud ka esimeselt servilt piisavalt punkte (48%), et just seda näitajat otsustavaks pidada. Pegula tõrjed õnnestusid hästi ka siis, kui Kaial esimene serv sisse läks. Otse servilt sai ta üsna vähe punkte, ässasid lõid mõlemad kaks, aga tõejevigu tuli Kaia poolt rohkem. Teine halb statistiline näitaja oli murdepallide päästmine, sest Pegula võitis neid 6st 5 (Kaia 4st 2). Äralöökidega jäi Kaia lõpuks peale 16:15, aga otsustas siiski tema suurem lihtvigade arv.

Pegula kohtub 3. ringis Bianca Andreescuga (Kanada), kes ootamatult kindlalt 6:1, 6:1 alistas Danielle Collinsi (USA, 6). Halvasti on Madridis läinud väljakuperenaistel, sest välja kukkusid nii Paula Badosa (2) kui ka Garbine Muguruza (7), kes kaotas Angelina Kalininale (Ukraina) koguni 3:6, 0:6.

scroll to top