fbpx
Close

Kaia Kanepi alustab teisipäeval kell 13

Kaia Kanepi. ( Foto: AFP/Scanpix

Kaia Kanepi (WTA 76.) kohtub Wimbledoni tenniseturniiri avaringis šveitslanna Stefanie Vögelega (97.) teisipäeval 9. väljaku esimeses mängus, mis algab Eesti aja järgi kell 13.

Kaia Kanepi mängib alles 11. korda Wimbledoni põhiturniiril. Alles sellepärast, et ta võinuks seal rohkem mängida, aga 2012. aasta turniir jäi vahele vigastuse tõttu, 2016. aastal oli Kaial võistluspaus ja tunamullu ei saanud ta kvalifikatsioonist edasi. Ilmselt enamik Eesti tennisesõpru teab, et Kanepi parim tulemus Wimbledonis on veerandfinaal, kuhu ta jõudis aastatel 2010 ja 2013.

Taas me ei tee pikemat eelvaadet, sest vastane ei ole nii tuntud, aga põgusat tutvustamist Vögele vajab. Tegemist on 29-aastase mängijaga, kes on oma riigi viies reket. Alates 2009. aastast on Vögele olnud maailma esisajas või selle piirimail, kuid TOP50 sekka pääsenud vaid lühikeseks ajaks. Tema kõrgeim edetabelikoht (42.) pärineb 2013. aasta novembrist.

WTA turniiri Vögele võitnud polegi ja finaali jõudis esmakordselt alles eelmise aasta varakevadel Acapulcos. Suure slämmi turniiridel on Vögele olnud ikka erakordselt edutu – nii võib julgelt öelda. Vaid korra on ta pääsenud 3. ringi (2013 Roland Garros), ülejäänud juhtudel jäänud pidama 1. või 2. ringis. Tema võitude/kaotuste saldo suure slämmi põhiturniiridel on kohutav: 8-27. Aga mis veel hullem: Wimbledoni põhiturniiril ei ole Vögele võitnud ühtki mängu! Kvalifikatsioonis ta ühe võidu 2012. aastal siiski sai. Enda sõnul lemmikkatet Vögelel pole. Tänavuse saavutusena võib välja tuua, et Vögele jõudis läbi kvalifikatsiooni Indian Wellsi turniiri 3. ringi ja võitis teiste hulgas Sloane Stephensit (USA), kes oli siis maailma 4. reket. Lisaks mängis ta Prantsusmaal ITF-i 80 000 USD auhinnafondiga turniiri finaalis.

Kanepi ja Vögele omavaheliste mängude seis on 1:1. 2011. aastal Biella ITF-i turniiril võitis kahes setis Kanepi, aga eestlanna kaotas ülimalt dramaatilise mängu 2013. aasta Prantsusmaa lahtiste teises ringis 6:7, 6:3, 6:8. Kui vaatate uuesti eelmist lõiku, siis näete, et tänu sellele võidule jõudiski Vögele ainsal korral slämmiturniiri 3. ringi. Nii võiks ju uus kohtumine Kanepiga olla Vögele jaoks hea märk, aga favoriit selles mängus on ikkagi eestlanna.

Sama arvavad ka kihlveokontorid. Ennustusportaal Paf annab Kanepi võidukoefitsiendiks 1,40 ja Vögelele 3,00. Kaia on selgelt eelistatud, aga eks mitmes mängus on favoriidi arvatav ülekaal veel suurem. Vaadake Pafi kõiki tennispanuseid siit.

Sarnaselt tänasega kannab Wimbledoni turniirilt eestlannade mängu üle Kanal 12 ja veebis Postimees.

scroll to top