fbpx
Close

Kahju! Võrdne heitlus, kaks settpalli, aga siis Kaia Kanepi mäng lagunes

– Kaia Kanepi Merko Cupil / Foto: ETL/Karl Toomsoo

Kaia Kanepi piirdus US Openil kahe ringiga nagu ka eelmisel hooajal ning seetõttu punkte edetabelisse juurde ei saa. Teises ringis jäi Kaia alla Ons Jabeurile (Tuneesia, 27) 6:7, 0:6.

Kui esimene sett lõpeb tie-break’is ühe poole kasuks 10:8, siis ei saagi see mäng olla teistsugune kui võrdne. Ja nii ta esimeses setis oligi. Üks tegi jämeda lihtvea, varsti ka teine, üks tegi ilusa ründelöögi ja siis ka teine. Isegi murded tulid kordamööda: Jabeur asus juhtima 2:1 ja 5:4, Kaia võttis järgmises geimis vastase servi tagasi.

Eelvaates kirjutasime, et Jabeur teeb mõnikord “hulle” lööke ja esimest korda võiski neid näha neljandas geimis, kui tuneeslanna kaks otse tõrjest punktiks löödud palli olid üsna uskumatud. Aga nagu öeldud, Kaia sellest end häirida ei lasknud. Kuigi esimese seti äralöögid olid lõpuks Jabeuri kasuks 20:10, käis tagajoonemängus initsiatiiv siiski käest kätte. Ja kohati oli Jabeur üsna lohakas. Kui Kanepi pääses tie-break’is 1:3 seisult 6:4 ette, oli tunne, et ühe võimaluse kahest ta ikka ära kasutab. Aga Jabeur mängis mõlemad punktid laitmatult. Mõlemad ei saanud kätte settpalli oma ega vastase servil (Jabeur seisudel 7:6 ja 8:7), aga kui Jabeur teist korda oma pallingul võimaluse teenis, siis ta võitis pika tagajoonepunkti ja seti.

Teisest setist pole midagi rääkida – üks sai võidust hoogu, teine lasi nina norgu. Kuigi 6:7 avaseti kaotusest on erinevad mängijad aastate jooksul sadu kordi võiduga väljunud, tundus Kaia olemusest, et tema enam võidule ei looda. Muidugi, Jabeur mängis ka teises setis paremini kui esimeses.

“Võrreldes vastasega on Kaia ikkagi viimasel ajal vähem tippturniiridel mänginud ja see torkab silma – hetkeseisuga on Jabeur temast parem. Eelkõige ta paigutab palli paremini ja on osavam. Esimene sett oli võrdne, sest seal tuneeslanna rohkem eksis, kõrget mängukvaliteeti ei näidanud kumbki. Muidugi võinuks Kaia selle seti võita, see oli väga lähedal, aga ta poleks isegi siis pruukinud mängu võita,” leidis eksperdist treener Harri Neppi.

Mingil põhjusel puudub selle mängu kohta US Openi küljel äralöökide ja lihtvigade statistika, aga teise seti põhjal võib arvata, et Jabeur tunduvalt suurendas oma äralöökide paremust, mis esimeses setis oli 20:10. Tuneeslanna sai paremini sisse ka esimest servi (vastavalt 59 ja 51%) ning teenis esimeselt pallingult rohkem punkte (71 ja 56%).

scroll to top