fbpx
Close

Kahju! Hästi alustanud Kenneth Raisma sai finaalis lüüa

Kenneth Raisma Eesti meistrivõistluste finaalis. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Kenneth Raisma ei suutnud täna Monastiris (Tuneesia) saavutada oma teist ITF-i turniirivõitu, kui jäi finaalis alla teisena asetatud Ergi Kirkinile (Türgi, ATP 509.) 6:1, 4:6, 1:6.

Mängu nägemata on seda muidugi raske väita, aga Raismale võis mõjuda väsimus, sest laupäeval pidas ta oma finaalivastasest ühe mängu rohkem, lisaks pääses Kirkin üksikmängu poolfinaalis pisut kergemalt. Igatahes esimeses setis oli Raisma vääramatu, tema tõus algas seisul 1:1, 30:40 vastase servil, kui eestlane võitis sellest alates kümme punkti järjest. Kolm servimurret ühes setis!

Kuid teises setis oli seisul 1:1 omakorda Kirkin see, kes Raisma pallingu murdis. Türklane läks ette juba kahe murdega 5:2, aga Raisma suutis nüüd ühe tagasi võita ja seisul 4:5 veel ühe murdepalli teenida. See ainus võimalus jäi aga realiseerimata ja ainult 26 minutit kestnud kolmandas setis valitses Kirkin juba kindlalt.

Raisma lõi 3 ässa ja tegi 2 topeltviga, vastasel olid mõlemad näitajad nulli peal. Eestlase esimese servi õnnestumisprotsent oli 69 (Kirkinil 62), aga omapärasel kombel see midagi ei otsustanud, sest näiteks võidetud avasetis lõi Raisma esimest servi sisse 50%, aga kindlalt kaotatud otsustavas setis 83%. Otsustasid ikkagi esimeselt servilt võidetud punktid: Raisma 57%, Kirkin 71%. Murdepalle realiseeris Raisma 8st 4 ja Kirkin 8st 5.

Täna on Raismal ees veel paarismängu finaal koos kaasmaalase Kristjan Tammega, kus kohtuda tuleb neljandana asetatud tuneeslastega. Sellest teeb Tennisnet eraldi uudise.

scroll to top