KAHJU! Anett Kontaveit pidi finaalis tunnistama vastase paremust

Anett Kontaveit / Foto: EPA/Scanpix

Kohe esimesel pausijärgsel WTA turniiril Palermos finaali jõudnud Anett Kontaveit (WTA 22.) kaotas otsustavas matšis prantslannale Fiona Ferrole (WTA 53.) 2:6, 5:7.

Sarnaselt Eestile oli ka Palermos igati kaunis suveõhtu. Esimesel turniiril pärast pikka pausi (eelmised WTA turniirid toimusid märtsi esimesel nädalal Prantsusmaal ja Mehhikos) hakkas Anett turniirivõidu pärast heitlema prantslanna Fiona Ferroga. Maailma 53. reketil oli enne tänast kirjas koguni 14 võitu järjest – lisaks neljale Palermost ka kümme võitu väiksematelt turniiridelt Prantsusmaalt. Seega ilmselgelt on 23-aastane Ferro praegu heas hoos.

Kohe matši algfaasis oli aru saada, et Anetile midagi lihtsalt täna ei tule. Nimelt on Ferrol igati korralik ja agressiivne tagajoonemäng (eriti see lame eeskäsi!) ning etteruttavalt võib öelda, et ega Anett lõpuks prantslanna pommitamistele rohtu leidnudki.

Ferro murdis pärast Aneti tagakäe eksimust kohe avageimis eestlanna pallingu ning kuigi teises geimis oli Anetil endal kaks murdepalli, suutis terav prantslanna need mõlemad päästa ja oma servi hoida.

Ferro mängis kohati ikka väga õnnestunult ning oma servigeimide võitmise järel murdis ta seisul 4:2, pärast Aneti kahte järjestikkust topeltviga, veel korra meie esireketi pallingu.

Avaseti kaheksas geim oli küllaltki pikk ja pingeline. Pärast mitmeid tasamänge jõudis prantslanna aga järjekordse settpallini. Ferro teravat servi ei õnnestunud Anetil väljakupiiridesse tõrjuda ning 40-minutilise avaseti võitis prantslanna numbritega 6:2. Tükike avaseti statistikat: äralöögid 23:14 Ferrole, lihtvigu tegi Anett rohkem (10:7), murdepallid Kontaveidil 0/2 ja Ferrol 2/2.

Teist setti alustas Anett hästi, hoides enda servi ning võideldes järgnenud vastase pallingugeimis välja kaks murdepalli. Esimese neist suutis Ferro päästa, kuid teist mitte – äralöök Anetilt ja tablool särasid numbrid 2:0!

Rõõm oli aga üürike, sest pärast suurepärast eeskäekrossi oli Ferrol omal järgmises geimis kolm murdepalli, et serv tagasi murda. Anett tegi taas topeltvea ning kaotas oma servi nulliga.

Olgu jällegi rõhutatud, et prantslanna näitas tegelikult ikka väga head tennist, mistõttu oli Aneti võitlusvaim kiiduväärt, arvestades just Ferro õnnestunud, agressiivset tennist. Kohati polnud Anetil prantslanna eeskäenurgast tulnud litritega ikka midagi teha. Aga nagu öeldud, siis eestlanna võitles ja just nii peabki!

Kuigi Ferrol oli seti seitsmendas geimis kasutada ka murdepall, jõuti seisuni 4:3 Anetile. Järgmises geimis oli aga juba Anetil kaks murdepalli, millest esimest ei õnnestunud tal küll realiseerida, kuid teise puhul töötas tagakäsi õlitatult – 5:3!

Kordus aga seti algus ning Ferro murdis kiirelt tagasi ja hoidis oma servi, tehes seisuks 5:5. Sellele järgnenud geimis eksis Anett tasamängul tagakäe drive volleyga ning väga tähtsal hetkel tuli silmitsi seista murdepalliga. Kuigi esimese neist suutis Kontaveit joonele maandunud eeskäe äralöögiga päästa, sai Ferro kohe uue võimaluse. Agressiivne ja edukas tõrje Ferrolt ning prantslanna asus servima matšivõidule.

(Kahjuks) Ferro väristama ei hakanud. Tulemuslik palling oma servilt ning terendaski esimene turniirivõidu pall. Selle suutis eestlanna otse tõrjelt tehtud tagakäe äralöögiga küll päästa, kuid pärast samalt poolelt tehtud viga oli prantslannal kasutada teine matšpall. Seekord Anett tõrjel eksis ja Ferro võitis finaali 6:2, 7:5. Kuigi enne finaali oli Anett kihlveokontorite arvates kerge soosik, siis tegelikult oli Ferro pühapäeval ikka üsna kindlalt parem. Seda näitab ka allolev statistika.

Tegu on prantslanna teise WTA turniirivõiduga (mõlemad pärinevad liivaväljakutelt). Anetile oli see kuues WTA turniiri finaal, millest paraku viiel korral on ta pidanud leppima teise kohaga. Eestlanna seni ainuke WTA turniirivõit pärineb 2017. aastast, kui Anett triumfeeris Hollandis ‘s-Hertogenboschi muruväljakutel.

Uues maailma edetabelis tõuseb Anett kaks kohta, 20. reale. Tema tänane finaalivastane Ferro kerkib aga karjääri kõrgeimale, 44. kohale.

Igal juhul on finaalikoht Palermost äärmiselt tubli saavutus, arvestades hetkeolukorda (tennise)maailmas ja just seda, et tegu oli esimese profiturniiriga pärast väga pikka pausi. Uute tenniseeleamusteni!