fbpx
Close
PAF.ee

Kaheksal operatsioonil käinud noor ameeriklane lõhkas Delray Beachil üllatuspommi

– Christian Harrison / Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Alanud aasta esimese suurüllatuse ATP-karussellil valmistas Christian Harrison (ATP 789.), kes Floridas Delray Beachi ATP turniiri teises ringis alistas Tšiili tennisisti, turniiril esimesena  asetatud Cristian Garini (ATP 22.) 7:6 (3), 6:2.

Oma vigastusterohke karjääri jooksul kaheksa lõikust üle elanud Harrsion näitab tõusvat vormi. Viimasest 18 kohtumisest on ta võidukas olnud 13 matšis.

26-aastase Harrison jaoks oli tšiillase alistamine senise karjääri tipphetkeks. Ta domineeris matšikulgu kaitsva mängustiiliga Garini vastu algusest lõpuni. Esimese seti kiires lõppmängus jäi ta taha 1:3, kuid võitis siis kuus punkti järjest.

Pärast kaheksat operatsiooni oleks paljud mängijad ehk loobunud, kuid mitte Harrison.

“Armastan sporti, armastan seda, mida teen. Loodetavasti on mul ees ka paar vigastusteta aastat,“ sõnas õnnelik Harrsion pärast võitu.

Harrison lisas, et paneb hooajaalguse edu kõvade treeningute arvele. Kui paljud mängijaid jäid õlgu kehitades karantiinilõksu, siis Harrison säilitas fookuse ning rassis IMG akadeemia mullis Floridas. Muide, sealsamas akadeemias töötab treenerina ka Harrsisoni isa Pat Harrison.

“Ma teadsin, et kui turniirid uuesti peale hakkavad, on mul eelis. Ma pole iialgi varem sellist rutiinset tööd niikaua järjest teinud. Fitness, löögitrennid, jälle fitness, taas löögitrennid. Keskendusin palli löömisele vastuliikumise pealt, et mängus toimuks kiired üleminekud ja oleksin vastastele ettearvamatu.“

Selline ettearvamatus tõi agressiivse mängustiiliga Harrisonile edu ka Garini vastu, kus ta kiires lõppmängus võttis mõned punktid tilkpallidega, ja seda situatsioonides, kus seda ei oleks osanud temalt oodata.

Harrison kohtub Delray Beachi turniiri veerandfinaalis Gianluca Mageriga, kes teises ringis oli parem tema vanemast vennast Ryan Harrisonist.

„See on naljakas, sest ma vaatasin tervet matši esireast ja pärast veel rääkisime sellest mängust vennaga ligi tund aega,“ ütles Harrison.

scroll to top