fbpx
Close

U12 Summer Cupi turniiridel oli Eesti jaoks rõõmustavat vähevõitu

– Summer Cup U12

Möödunud nädalal võistlesid Eesti U12 tüdrukute ja poiste koondised TE U12 Summer Cupi kvalifikatsiooni turniiridel. Nii poisid Bert Martin, Adrian Shein, Hugo Thor Teiv (kapten Jakov Tširkin) kui tüdrukud Elizaveta Anikina, Ksenija Semjonova, Elin Kalmus (kapten Ain Suurthal) mängisid Tšehhimaal Rakovnikus.

Meie poisid loositi ühte alagruppi  Tšehhi, Sloveenia ja Suurbritanniaga. Kõigilt vastastel tuli vastu võtta 0:3 kaotus. Alagrupi ainus numbrite poolest tasavägine kohtumine eestlaste poolt vaadatuna oli Teivi matš Suurbritannia esindaja Kamran Arifiga, milles meie poiss pidi pärast tulist lahingut vastase 6:7 (0), 5:7 paremust tunnistama.  7.-8 koha matšis kohtuti Bosnia ja Hertsegoviinaga. Mõlemas üksikmängus jäid Eesti poisid alla, kuid paarismängus saadi turniiri lõpuks pühapäeval ka võidurõõmu maitsta kui Martin/Teiv alistasid Kan Ahic/Adian Kurtcehadjici 7:5, 7:5. Kokkuvõttes kaheksas koht.

Tüdrukute turniiril mängisid Eesti tennisetüdrukud Leedu, Horvaatia ja alati tugeva Tšehhiga. Alagrupis jäädi Leedule ja Horvaatiale alla 1:2, Tšehhile kaotati 0:3. 7.-8. koha kohtumises tuli tunnistada Belgia 2:1 paremust. Seega saadi sarnaselt poistele kaheksas koht. Tüdrukuid vedas seekord alt tavapärane eestlaste pärusmaa – paarismäng, sest tervelt kolmes matšis oli tänu Anikina esilaua võitudele pärast üksikmänge seis 1:1. Kapten Ain Suurthal sõnas, et kuigi 11-aastane Anikina mängis korralikult, siis sellest võistkondlikul turniiril paraku ei piisa. „Anikina tegi taas väga hea turniiri. Isegi Tšehhi esinumbriga oli ta ees sett ja 5:2…Kahjuks seekord kaotasime kõik paarismängud. Edukamateks esitusteks tuleb saavutada parem stabiilsus ning arendada võrgumängu ja kindlasti servi. Aga Anikina saab Eestit U12 vanuseklassis esindada ka järgmisel aastal,“ rääkis Suurthal.

scroll to top