fbpx
Close

Ka Eesti naised ITF-i turniiridel edukad: Elena Malõgina ja Helena Narmont jõudsid teise ringi

– Elena Malõgina / Foto: Toomas Kuum

Kolmapäev, 31. juuli on omapäraselt hea päev, kus kõik Eesti mängijad erinevatel turniiridel üha võidavad. Edu saatis ka naisi ITF-i turniiridel: Elena Malõgina (7) jõudis Savitaipales ja Helena Narmont Dublinis teise ringi.

Narmonti (ITF 1666.) võit Sofia Milatova (Slovakkia, ITF 743.) üle oli meeldiv üllatus, ehkki päris lõpuni see mäng ei kestnud – vastane alistus Narmonti eduseisul 6:3, 5:4. Teises setis oli Narmont veel 1:4 taga, aga tegi siis kaks servimurret ja asus juhtima, pärast mida Milatova loobus. Narmont lõi 2 ässa ja tegi 6 topeltviga, esimene serv õnnestus 50% ja punkte võitis ta neist 57%. Vastase numbrid olid muidu väga sarnased, aga esimese servi õnnestumisprotsent märksa halvem – 38%.

Paarismängus langes Narmont koos Krystina Bedrnovaga (Tšehhi) välja, kui nad kaotasid teisena asetatud Soumeya Ananele (Suurbritannia) ja Elaine Genovesele (Malta).

Malõginal (ITF 146.) niisugust põnevust mängus ei olnud, ta alistas Ella Haavisto (Soome, ITF 1044.) 6:2, 6:2. Võitlust siiski oli, näiteks teises setis tehti seisuni 2:2 kokku neli vastastikust servimurret. Võtmegeim mängiti seisult 2:4, kui vastasel jäi kasutamata kolm murdepalli ja Malõgina võitis ülipika geimi. Malõgina lõi 3 ässa ja tegi 2 topeltviga, esimene serv õnnestus 69% ja punkte sai ta neist 71% – need numbrid on naiste tennise kohta korralikud.

scroll to top