Anett Kontaveit jäi Karolina Pliškova võimsusele pisut alla

Anett Kontaveit. / Foto: Reuters/Scanpix

Indian Wellsi turniiri kaheksandikfinaalis kaotas Anett Kontaveit pisut üle kahe tunni kestnud mängus viiendana asetatud Karolina Pliškovale (Tšehhi) 6:7, 6:4, 2:6.

Tahaks öelda, et parem võitis, kuid samas mängis Anett kohati sellist mängu, et võiduvõimalused olid tal vähemalt olemas. Kuid tundub, et siis oleks pidanud Eesti esireket kogu kohtumise mängima ühtlaselt kõrgel tasemel, aga seda ta ei suutnud. Tõsi, ka Pliškova ei tegutsenud päris stabiilselt, aga tal olid otsustaval hetkel võtta mõned relvad pallingu ja võimsa eeskäelöögi näol.

Üks oluline statistika on kindlasti murdepallide realiseerimine: Kontaveit 15st 4, Pliškova 7st 5. Ei saa öelda, et Anett mänginuks murdepalle halvasti, vaid pigem oli see number Pliškova teene, ta suutis vajalikul hetkel enamasti lüüa tugeva servi või siis võitis punkti järgmise ründelöögiga. Kuid Anett vastase murdepallidega samal viisil toime ei tulnud.

Esimeses setis asus Kontaveit 3:0 ette ja algul näis küll, et pigem tuleb Pliškoval siin leida võti, kuidas eestlanna ründemängu pidurdada. Kuid teatud mõttes kogu mängu võtmegeim saabus seisul 3:1, kui Anett tegi oma servil kolm lihtviga, olles enne nelja geimi jooksul teinud neid vaid kaks. Ta loovutas oma serviedu ja mis halvem, Pliškova sattus sellest hoogu. Edasi tundus juba, et Anett peab kõik välja panema, et võrdsust säilitada. Pliškova läkski murdega ette (6:5), aga nüüd kinkis tšehhitar geimi tagasi. Paraku polnud sellest Kontaveidile kasu, sest tie-break’i ta kaotas 0:7. Pliškova mängis selles geimis ülimalt keskendunult ja kõik löögid tulid briljantselt välja.

Teises setis asus Anett taas murdega ette ja jälle Pliškova viigistas. Seti keskel tundus, et Anett jääb nagu sammu võrra maha vastase võimsast ühe kuni kolme löögi mängust, sest pikemaid punkte võitis enamasti eestlanna. Kui ründemängu ja selle ettevalmistamise osas näis Anett vastasest parem, siis üksikute võimsate löökide poolest Pliškova ületas teda. Sellegipoolest tegi Kontaveit murde ja võitis seti. Lootus elas, kuid otsustavas setis hakkas ilmselt lugema ka väsimus. Vähemalt jõudis see enne Anettini ja mitte Pliškovani, kes lõpetas matši nelja geimivõiduga järjest.

Anetti pallingu üle ei saa kurta: 5 ässa, 2 topeltviga, esimese servi õnnestumisprotsent 68. Ka Pliškoval oli see protsent 68, kuid ta lõi 13 ässa ja tegi 4 topeltviga. Nüüd aga see, mille poolest mängijad erinesid: Kontaveit võitis esimeselt pallingult 58 ja teiselt 50% punktidest, Pliškova vastavalt 70 ja 38%. Kuna aga esimese pallingu punkte oli rohkem, siis see paremus kallutaski vaekausi tšehhitari kasuks. Jällegi võiks öelda, et tõrjel olid mõlemad võrdsed, aga Pliškova üksikud pommid andsid talle kerge paremuse.

Pliškova ei kohtu veerandfinaalis mitte maailma esireketi Naomi Osakaga (Jaapan), vaid Belinda Benciciga (Šveits, 23), kes võitis Osakat 6:3, 6:1. Julgeksin pakkuda, et selle veerandfinaali võitja võidab ka turniiri.

Anett mängis hea turniiri, aga hiilgemängust jäi natuke puudu.