fbpx
Close
paf.com

Jürgen Zopp kaotas Orleansi turniiri avaringis

– Jürgen Zopp / Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste esireket Jürgen Zopp mängis sel nädalal Orleansi Challenger-turniiril, kuid langes välja avaringis kui kaotas 21-aastasele prantslasele Quentin Halysele (ATP 146, Zoppist 22 kohta tagapool) 4:6, 6:1, 3:6.

Mõlemad mängijad murdsid vastase pallingu kolmel korral, mis tähendas kokkuvõttes ka võrdselt võidetud geime, ent otsutavaks sai just Halyse ainus murre kolmandas setis seisul 3:2. Vaatamata edetabelikohale pidasid kihlveokontorit Halyst kergeks soosikuks, sest ta mängis ka kodus. Orleansi Challenger on hooaja üks tugevamaid (auhinnafond 127 000 eurot) ning alguses pidi seal kaasa tegema ka come-backi üritav endine esikümne mees Jo-Wilfrien Tsonga, ent viimasel hetkel ta loobus.

Pärast edukat turniiri juuli lõpus Gstaadis, kus Zopp jõudis poolfinaali, pole Eesti esireket enam kuigi õnnestunult mänginud. Viimasest kuuest mängust on ta võitnud vaid ühe. Oktoobris-novembris on Zoppil mullusest hooajast kaitsta veel 87 punkti, seega peaks ta vähemalt paaril turniiril edukalt esinema, et säilitada kohta esisaja esimeses pooles. Uuesti esisajasse tõusmiseks oleks vaja juba vähemalt üht sama head tulemust kui Gstaadi poolfinaal.

scroll to top