Jürgen Zopp kaotas Nottinghamis noorele inglasele

Nottinghami vaade. / Foto: Pixabay

Nottinghami Challenger-turniiril, mille auhinnafond on koguni 137 650 eurot, kaotas Jürgen Zopp (ATP 244.) avaringis vabapääsmega turniirile pääsenud inglasele Paul Jubbile 7:6, 4:6, 4:6.

Kahjuks tuleb nentida, et Eesti meeste esireketi alavorm jätkub, sest 19-aastasel Jubbil ei ole isegi kohta ATP edetabelis, ta on ITF World Tennis Touri edetabelis 410. kohal. Halb oli ka see, et Zopp ei saanud harjutada muruväljakul, sest vihmase ilma tõttu viidi mängud täna siseväljakule.

Esimeses setis murdeid ei nähtud, tie-break kulges tasavägiselt. Esimese settpalli teenis Zopp seisul 6:5, aga siis juba Jubb seisul 7:6. Nüüd suutis Jürgen aga võita kolm punkti järjest ja tie-break 9:7. Teises setis oli Zoppil hea võimalus vastase serv murda seisul 3:2, 40:15, aga ta ei realiseerinud šanssi. Kuigi Zopp omakorda päästis järgmises geimis kolm murdepalli, ei suutnud ta sama seisul 4:4 ja kaotas seti. Otsustavas setis tegi Jubb murde kohe esimeses geimis ja hoidis edu lõpuni.

Zopp lõi 12 ässa ja tegi 3 topeltviga, esimene serv õnnestus 59%. Nende näitajate poolest oli ta natuke parem vastasest, kes lõi 11 ässa, tegi 4 topeltviga ja sai esimest pallingut sisse 56%. Kuid punkte esimeselt servilt võitis Jubb 82% ja Zopp 73% – siin tuli erinevus sisse, sest teiselt pallingult said mehed punkte täpselt võrdselt. Zoppi kõik kuus murdepalli jäid kasutamata, Jubbil õnnestus 8st murdepallist võita 2.