Jannik Sinner sai tuulega võideldes revanši Andrei Rublevilt

Tuul sundis Jannik Sinnerit tihti palli järgi küünitama ja nii ei tule õigest löögist midagi välja. / Foto: Getty images/Scanpix

Cincinnati Masters 1000 turniiri laupäevastele mängudele vajutas pitseri tugev tuul, aga nii meeste maailma esireket Jannik Sinner (Itaalia) kui ka naiste valitseja Iga Swiatek (Poola) väljusid veerandfinaalist võitjana.

Tuul on alati faktor, mis mõjutab võrdselt mõlemat mängijat, aga samas on teada, et osa tennisiste kohanevad sellega paremini kui teised. Palju sõltub mängustiilist, näiteks Sinner lööb tagajoonelt suurema hoovõtuga kui tema tänane vastane Andrei Rublev (6) ja nii jõuab pall mõnikord enne tabamust suunda muuta. Igatahes esimeses setis tegi Sinner ainult 4 äralööki ja 17 lihtviga. Sellegipoolest oli tal šanss, kui ta murdis servi tagasi, aga seisul 4:5 kaotas taas oma pallingu.

Teises setis harjus Sinner tuulega paremini, kuid Rublev suutis päästa hulgaliselt murdepalle ja hoidis võrdsust. Aga kui sa pead servima kaks korda rohkem kui vastane (sedavõrd kauem kestsid Rublevi pallingugeimid), väsid kiiremini ja seisul 5:5 Rublev ikkagi servigeimi kaotas. Teise seti seisul 4:4, 40:40 oli ka huvitav punkt, kui tuul puhus palli niivõrd kõrvale, et pallini küünitades kukkus Sinner maha, aga sai kiiresti püsti ja võitis ikkagi selle punkti! Tõsi, seda geimi ta ei võitnud, aga nagu märgitud, kaks geimi hiljem tegi murde.

Sinneri mäng sõltus palju esimesest servist. Kogu mängu jooksul sai ta esimest servi sisse 49% (Rublev 60), aga võitis esimeselt servilt 84% punktidest (Rublev 65). Just siis, kui Sinner sai kolmandas setis 5:1 ette, vedas teda serv alt, aga teisel katsel seisul 5:4 lõi ta viiest esimesest servist neli sisse ja kohe tuli ka võit. Muide, ka matšpallil mängis tuul vembu, tõmmates palli niivõrd alla, et Rublev ei jõudnudki enne teist põrget lüüa. Sinner, kes Montreali veerandfinaalis oli Rublevile kaotanud, sai revanši 4:6, 7:5, 6:4. Lõpuks Sinnerilt 31 äralööki ja 44 lihtviga, mis näitab, et pärast esimese seti -13 olid itaallasel need kaks näitajat tasakaalus. Aga Rublev, kes vastupidiselt Sinnerile näis olevat tuulest frustreeritud just teises-kolmandas setis, jäi 13 äralöögi ja 47 lihtvea peale. Murdepalle realiseeris venelane paremini (9st 5 Sinneri 16st 6 vastu), aga see ei aidanud.

Swiatek kaotas 17-aastase neutraalse venelanna Mirra Andrejeva vastu samuti avaseti 4:6 ja selleski mängus oli vene mängija murdepallide päästmisel visa. Neli võimalust jäi Swiatekil kasutamata esimeses setis ja kokku realiseeris maailma esireket murdepalle 10st 2 (Andrejeva 3st 1). Aga need kaks murret, nii teises kui kolmandas setis üks, Swiatekile ikka raske võidu tõid. Seda mängu näha ei õnnestunud, aga kindlasti oli tuul tugev, sest ega paari tunniga palju muutuda ei saa. Swiatekile võit 4:6, 6:3, 7:5.

Edasi pääses ka maailma kolmas reket Arina Sabalenka, kes sai Ljudmilla Samsonovast (10) jagu 6:3, 6:2. Kuna Cincinnati turniiri mullune võitja Coco Gauff (USA, 2) kaotas juba teises ringis Julia Putintsevale (Kasahstan), jäi ta suurtest punktidest ilma ja esmaspäevast kerkib edetabelis teiseks Sabalenka.