Anett Kontaveit võitis Wuhanis kõikuva tasemega mängu

– Anett Kontaveit / Foto: Siim Semiskar

Anett Kontaveit alistas Wuhani turniiri teises reketis oma eakaaslase (mõlemad 22), maailma 40. reketi Donna Vekici (Horvaatia) 6:2, 6:4 ja jõudis kaheksandikfinaali.

Esimeses setis kontrollis Kontaveit mängu üsna kindlalt, vähemalt oma servil ei olnud tal mingeid raskusi. Seti lõpus hakkas Vekic ka rohkem eksima ja nii tuli edu kergelt. Teine sett algas vastastikuste servimurretega ja mängutase oli tunduvalt kõikuvam. Seisul 1:2 pani Vekic tõrjegeimis ootamatult kolm pommlööki järjest piiri peale ja lõi sellega Kontaveidi mõnevõrra rivist välja. Eestlanna hakkas eksima ja jäi kaotusseisu 2:4.

Õnneks kuulus mängu lõpp taas Anettile. Kahe geimpalliga oli tal ka õnne, kui Vekic üht head ründevõimalust ei realiseerinud ja seisul 4:4 läks Horvaatia neiu viimane löök napilt välja, mille vastu ta küll protestis, aga Wuhani teisel väljakul puudub jälje kontrollimise süsteem ja ta ei saanud võtta challenge’it. Viimase oma servigeimi mängis Kontaveit kindlalt ja nii tuli võit tunni ja 7 minutiga.

Kontaveit lõi 3 ässa ja tegi ühe topeltvea. Üks viimase aja hea näitaja Anetti mängus ongi topeltvigade vähenemine, Sloane Stephensi vastu ta tegi neid väga pika mängu jooksul vaid kaks. Esimese servi õnnestumisprotsent oli küll Vekicil parem (vastavalt 60 ja 51%), aga efektiivsus etem eestlannal – ta võitis 57 ja Vekic vaid 48% esimese pallingu punktidest. Punktide üldarv 55:38 näitas Kontaveidi selget ülekaalu, ent ometi olid mängus mõned hetked, kus võis karta, et õnn pöördub.

Kaheksandikfinaalis kohtub Kontaveit 29-aastase hiinlanna Shuai Zhangiga (WTA 46.), keda siiski alahinnata ei tasu, sest teda toetavad kodutribüünid. Omavahel on nad korra kohtunud – 2015. aastal Vancouveris võitis Kontaveit kolmes setis.