fbpx
Close

Ivanov kaotas PAF Openi veerandfinaalis võrdses mängus Manafovile

– Vladimir Ivanov / Foto: Siim Semiskar

Pärnu PAF Openil ainsana Eesti tennisistidest konkurentsi jäänud Vladimir Ivanovil oli täna kavas üksikmängu veerandfinaal ja paarismängu poolfinaal.

Üksikmängus pidi 31-aastane Vladimir Ivanov (ATP 804.) mõõtu võtma Tartu PAF Openi võitja 25-aastase ukrainlase Vladyslav Manafoviga (514.). Senise karjääri kõrgeim edetabelikoht pea võrdne meestel, Ivanovil 310. (2015. aastal) ja Manafovil 327. (2017. aastal). Üksikmängu ITF Futures turniirivõite on Ivanovi kontos seitse  ja Manafovil kaheksa.

Esimeses setis oli Ivanov kohe oma esimeses servigeimis tõsiselt hädas, jäädes 0:40 taha, ent suutis lõpuks oma servi hoida. Edasi liiguti kindlalt, veidi stabiilsemat tennist näitas Manafov.  Seisul 4:5 Ivanovi poolt vaadatuna oli ukrainlasel kaks settpalli, kuid suurepärane ründemäng hoidis Ivanovi elus. Paraku õnnestus Manafovil lõpuks seisul 6:5 Ivanovi serv murda ja nii esimene sett võita 7:5. Esimeses setis ei jõudnud Ivanov kordagi murdepallini.

Teine sett. Ivanov jätkas ründavamalt, Manafov ehitas oma mängu kaitsetaktikal ja kontrarünnakutel. Tänu riskimisele tegi Ivanov rohkem lihtvigu, tõsi ka äralööke kogunes temale rohkem. Seisul 2:3 loovutas Ivanov oma servi ja Manafov asus 5:2 juhtima.

Edasi algas tõeline triller. Oma esimesed murdepallid teenis Ivanov seisul 3:5. Manafovil ei jooksnud enam esimene serv ja meie mees sai vastast survestada ning lõpuks ka serv ära murda. Seisul 5:6 pidi Ivanov kaitsma viis matšpalli! Kõik matšpallid mängis ta julgelt ja riski piiril. Publiku jaoks oli ilmselgelt tegemist turniiri seni kõige atraktiivsema mänguga,

Teise seti kiires lõppmängus juhtis Ivanov 2:0 ja 4:2. Seisul 4:2 loeti raamiga löödud kahtlane tõrje sisse ning Ivanovil ei õnnestunud edu turvaliseks kasvatada. Seisul 5:5 vedas taas kord ukrainlasel. Hädalöök kukkus võrgutripsust Ivanovi poolele ning sellele järgnes napp eksimus. Kuuendat matšpalli oma servilt ei jätnud Manafov realiseerimata. Seega kogu mäng temale 7:5 7:6(5).

Ivanov lõi 9 serviässa Manafovi 8 vastu, topeltvigu kogunes vastavalt 1 ja 2, esimese śervi õnnestumise protsent Ivanovil 60% ja Manafovil 69%, esimeselt servilt võidetud punktid Ivanovil 74% ja Manafovil 71%. Näitajad päris võrdsed. Suurim vahe oli teiselt servilt võidetud punktides: Ivanovil 44% ja Manafovil 61%.

Ivanov ise oli oma mänguga üldjoontes rahul, vastane suutis hästi kaitsemänguga tempot alla lasta ja kui mõni punkt läinuks teisiti, võinuks mängu tulemus vastupidine olla.

Üksikmängu poolfinaalides kohtuvad Jevgeni Tjurnev (Venemaa, 1)-Martins Podzus (Läti, 3) ja Vladyslav Manafov (Ukraina, 4)-Sergei Betov (Valgevene, 2).

Mängude jooksvad tulemused leiad Paf.com lehelt.

Turniiritabel.

scroll to top