Ivanov kaotas Monastiris Poola tennisistile

– Vladimir Ivanov / Foto: ETL/Igor Pissarev

Monastiris (Tuneesia) meeste ITF-i 15,000 USD auhinnafondiga turniiril pidas täna Vladimir Ivanov üksikmängus oma veerandfinaalkohtumise.

Vladimir Ivanovi (ATP 730.) vastaseks oli teisena asetatud poolakas Daniel Michalski (ATP 442.). 20-aastase poolakaga polnud 33-aastane Ivanov varem turniiridel kokku läinud.

Kuigi Ivanov kaotas kohtumise kahes setis, oli mäng võrdne. Paremad võimalused olid meie tennisistil avasetis. Jäädes küll murdega taha, suutis Ivanov seisul 3:5 omakorda vastase servi murda ja läks isegi 6:5 ette. Järgmises geimis jõuti seisuni 40:40, ent see oli Ivanovile ka parim seis – olla kahe punkti kaugusel setivõidust. Kiire lõppmängu teine pool läks paraku aia taha ja nii kuulus sett 7:6(4) Michalskile.

Teises setis hoidsid mõlemad oma pallingut kuni seisuni 3:4. Siis loovutas Ivanov kindlalt oma servi ja enam mängu päästa ei suutnud. Seegi mäng servis Eesti tennisist üsna hästi, lüües koguni üheksa ässa, tegemata seejuures ühtegi topeltviga! Sellegipoolest teenis Michalski rohkem murdepalle. Statistikat (Ivanovi näitajad on toodud esimesena): ässad 9-2, topeltvead 0-2, 1. servi õnnestumine 68%-68%, 1. servilt võidetud punktid 74%-73%, 2. servilt võidetud punktid 67%-61%. Kahest murdepallist realiseeris Ivanov 2, vastane aga 4-st 2. Kogu mängu peale võitis Ivanov 62 ja Michalski 66 punkti. Nagu statistilised andmed kinnitavad oli mäng tasavägine ja parema õnne korral võinuks Ivanov end ka poolfinaali murda.

Täna seisab Ivanovil ees veel paarismängu poolfinaal.