Ivanov ja Tamm kaotasid finaalis

– Tenniseväljak / Foto: Toomas Kuum

Helsingi ITF-i 15 000 USD auhinnafondiga turniiril ei saanud Vladimir Ivanov ja Kristjan Tamm siiski paarismängu võitus, sest finaalis nad kaotasid poolakatele Daniel Kossekile ja Maciej Smolale (3) 4:6, 2:6.

Kahjuks sai eile vist protokolli valesti vaadatud ja seetõttu kirjutasime ekslikult, et Ivanov/Tamm läksid kokku esimese asetusega paariga, tegelikult võitsid poolakad poolfinaali väga napilt otsustavas geimis 10:8. Finaalis jätkus võrdset mängu esimese seti seisuni 3:3, siis poolakad murdsid eestlaste pallingugeimi ja teises setis kaks veel.

Poola paari servi statistika oli väga hea: 6 ässa, 2 topeltviga, esimene serv sisse 71% ja võidetud punkte esimeselt pallingult 83%. Ivanov/Tamm jäid eelkõuge alla ässade arvuga (1) ja esimeselt pallingult võidetud punktidega (ainult 55%). See on kummaliselt madal number, sest teiselt servilt teenis Eesti paar 60% punktidest, millega nad olid vastastest (40%) paremad. Aga kuna poolakad lõid esimest servi nii hästi sisse, siis neil teist servi kasutada kuigi palju ei tulnudki. Murdepalle võitsid poolakad 10st 3 ja eestlased 4st 0. Tõsi, enamik Eesti paari murdepalle oli kasutada geimi otsustaval punktil seisul 40:40.