fbpx
Close

Indian Wellsis nagu Austraalias: finaalis jälle Sabalenka – Rõbakina

Jelena Rõbakina Austraalias. / Foto: AFP

Indian Wellsi WTA Masters 1000 turniiri finaalis kohtuvad mängijad, kes olid jaanuaris vastamisi ka Austraalia lahtiste finaalis – Arina Sabalenka (2) ja Jelena Rõbakina (Kasahstan, 10).

Möödunud ööl toimunud poolfinaalides olid kaotajad 2022. aasta Indian Wellsi finalistid Iga Swiatek (Poola, 1) ja Maria Sakkari (Kreeka, 7), kes sellega kaotavad ka WTA punkte, ehkki jõudsid poolfinaali. Kui Sabalenka 6:2, 6:3 võit Sakkari üle ei ole üllatus, siis Rõbakina 6:2, 6:2 edu maailma esireketi üle peaks olema küll.

Aga kas ikka peaks olema? Nimelt on Rõbakina nüüd kolme kuu jooksul kolm korda võitnud Swiatekit kahes setis. Esimene mäng peetu küll nn näidisturniiril ehk maailma tenniseliiga võistlusel, kus Rõbakina jäi Swiateki vastu peale 6:3, 6:1. Australian Openil kohtusid nad 1/8 finaalis ja seal võitis Rõbakina 6:4, 6:4. Kuid Rõbakina oli Indian Wellsi veerandfinaalis üsna hädas Karolina Muchovaga (Tšehhi) ja võitis vaid 7:6, 2:6, 6:4.

Mäng Swiatekiga on aga ilmselt Rõbakinale selline stiimul, mis võimaldab tal võtta endast parim. “Iga on tõesti väga raske vastane, aga kui ma mängin nii hästi ja iga löök läheb sisse – täna ma just nii mängisingi, arvan, et oma kõrgeimal tasemel – sel juhul võin võita ükskõik keda,” ütles Rõbakina. “Kuid eesmärk ongi püüda mängida iga kohtumist sama perfektselt nagu täna.”

Statistilistest näitajatest oli tähelepanuväärseim esimesel servil võidetud punktid – Rõbakina 82 ja Swiatek 43%. Teine number näitab Rõbakina head tõrjet, kuid vastase servi murda aitas tal ka murdepallide hiilgav realiseerimine 5st 5. Korra murdis vastase pallingu ka Swiatek, aga see sündis alles teise seti seisul 1:5, kui mäng oli sisuliselt otsustatud.

Maailma edetabelis on nüüd seis selline, et kui Sabalenka võidaks turniiri, vähendaks ta vahet Swiatekiga alla 3000 punkti. Tundub ikka palju, aga kevadel on Swiatekil veel kaitsta palju võidupunkte – pole välistatud, et maikuus on see edu peaaegu täielikult sulanud. Rõbakina tõusis karjääri kõrgeimale 8. kohale, aga esikoht Indian Wellsis annaks talle ainult ühe koha juurde. Sakkari langes kümnendaks, kuid sealt allapoole ta nii pea ilmselt ei lange, kui just keegi teise kümne naistest Miamis ei üllata.

Meeste üksikmängu poolfinaalid peetakse laupäeva õhtul, kohtuvad Daniil Medvedev (5) – Frances Tiafoe (USA, 14) ja Carlos Alcaraz (Hispaania, 1) – Jannik Sinner (Itaalia, 11). Huvitav oleks muidugi Medvedevi ja Alcarazi finaal, sest tegemist on kahe mehega, kes viimase 12 kuu jooksul on maailma edetabelit mingi aja vältel juhtinud. Alcarazil on turniirivõidu korral võimalus taas esireketiks kerkida, aga võib-olla mitte kauaks, sest Miamis on tal kaitsta esikoha punktid. Nad on varem kohtunud vaid korra, aga 2021. aasta Wimbledoni 2. ringis, kus Medvedev võitis 6:4, 6:1, 6:2, oli Alcaraz alles maailma 75. reket. Tipus olles ei ole need mehed omavahel kohtunud.

scroll to top