Mark Lajal ei pääsenud Inglismaal kvalifikatsioonist edasi

Mark Lajal Antwerpeni turniiril. / Foto: Zumapress/Scanpix

Eesti esireket Mark Lajal kaotas Surbitoni (Suurbritannia) Challenger 125 turniiri kvalifikatsiooni teises ringis Gijs Brouwerile (Holland, ATP 241.) 7:6, 4:6, 2:6 ega pääsenud põhiturniirile.

Muruväljakul on servi osatähtsus väga suur ja Lajal suutis seekord esimest pallingut hästi sisse lüüa, olles selles osas vastasest selgelt parem – 71 vs 59%. Kuid alates teisest setist tuli mängu see tõsiasi, et vasakukäeline Brouwer hakkas Lajali esimest pallingut üsna efektiivselt tõrjuma. Ja samamoodi nagu muruväljakul annab hea serv parema efekti kui teistel väljakukatetel, annab ka hea esimese pallingu tõrje sellise efekti, et servija enam ei saa initsiatiivi. Kohtumise lõpus võitis Lajal esimeselt servilt 67 ja Brouwer 85% punktidest – sellega hollandlane kompenseeris oma kehvemat serviprotsenti.

Mäng ise kulges nii, et esimeses setis oli Lajal murdele lähemal, aga kolm murdepalli kahes erinevas geimis jäi kasutamata. Tie-break’is oli Lajal kaks korda minimurdega ees, aga vastane viigistas. Kui aga Lajal võitis tõrjepunkti seisul 5:5, lõpetas ta geimi oma pallingul.

Teises setis ei olnud aga Lajalil murdeks mingeid šansse, sest Brouwer kaotas viies servigeimis kokku vaid kolm punkti. Hollandlane kippus nüüd domineerima ja pikemates pallivahetuses, mida küll muruväljakul kuigi sageli ei teki. Lajal päästis kaks murdepalli seisul 3:4 ja ühe seisul 4:5, kuid vastasel oli teine veel (ühtlasi settpall) ja selle Brouwer võitis. Otsustavas setis sai Lajal seisul 1:1 kasutada kaks murdepalli (mitte järjest), aga muidu selles geimis halvasti servinud Brouwer lõi just murdepallidel hea esimese servi. Pärast selle võimaluse kadumist kaldus mäng kahjuks liiga palju juba Brouweri poolele.

Punktid olid lõpuks Brouweri kasuks 108:88 ja tegelikult võitis hollandlane rohkem punkte isegi esimeses setis (49:45), ehkki tema serv oli kaks korda ohus. Aga Brouwer võitis avasetis ka geime nulliga, Lajal mitte.