Daniil Glinka juba poolfinaalis ja Kristjan Tamm paarismängu finaalis!

– Daniil Glinka / Foto: ETL/Igor Pissarev

Monastiri 15 000 dollari auhinnafondiga turniiril jätkab häid esitusi Daniil Glinka, kes on jõudnud juba poolfinaali.

Tänases veerandfinaalis alistas Glinka 6:3, 7:6 Oscar Weightmani (Suurbritannia), kes on ATP edetabelis 1464. kohal, aga vanust (18) arvestades peaks olema tõusuteel ja nii võib tema ranking olla petlik.

Siiski tõestas Glinka, et 955. reket on praegu parem. Esimeses setis jäi Eesti mängija murdega taha 2:3, aga lõpetas siis seti nelja geimivõiduga, neist kaks murret. Teises setis jättis Glinka esimese võimaluse kasutamata, kui ta asus murdega juhtima seisuks 5:4, aga seejärel ei suutnud oma pallingut hoida. Tie-break’is oli Glinka minimurdega maas 3:4, kui britt asus servima, aga Glinka võttis nüüd ära mõlemad tõrje- ja servipunktid ning võitis 7:4.

Glinka lõi 6 ässa ja tegi 2 topeltviga, aga vastane ühtki ässa ei löönudki (1 topeltviga). Esimese servi protsent oli Weightmanil veidi parem (66% vs 63%), aga esimese pallingu punkte võitis Glinka 72%, vastane ainult 58%.

Huvitaval kombel pole Monastiri meeste üksikmängus poolfinaali jõudnud ühtki asetatud mängijat, mis peaks mõnevõrra suurendama Glinka võimalusi teenida esimene ITF-i täiskasvanute turniirivõit. Poolfinaalis kohtub Glinka 19-aastase poolaka Wojciech Marekiga, kes on ATP edetabelis 729. kohal.

Paarismängus heitles peale lõunat finaalikoha eest Kristjan Tamm. Tammel ja ta partneril Mirko Martinezil (Šveits) läks poolfinaal igati korda. Pisut rohkem kui tund aega kulus neil Pedro Iamachkine (Peruu)/Gabriel Sidney Roveri (Brasiilia) alistamiseks tulemusega 6:3, 6:4.

Finaalis tuleb Tamm/Martinezile vastu esimesena asetatud paar Aziz Dougaz/Skander Mansouri Tuneesiast, kes veerandfinaalis said jagu Glinkast ja Karl Kiur Saarest.

Naiste üksikmängus langes aga Elena Malõgina (5) Monastiri turniiri veerandfinaalis välja, kui kaotas kolmandana asetatud eakaaslasele (mõlemad 20) Maria Lourdes Carle’le (Argentiina, WTA 506.) 4:6, 2:6. Carle võitis Monastiri turniiri eelmisel nädalal, mistõttu teda võiski pidada soosikuks. Malõginat vedas alt oma palling. Esimeses setis suutis Eesti tennisist alles seisul 2:4 esimest korda oma servigeimi võita ja siis viigistada mäng 4:4, aga uuesti loovutas ta oma pallingu ja nii ei aidanud fakt, et Malõgina ise tegi kolm murret. Teises setis Carle enam oma servi ei loovutanud ja murdis Malõgina kaks korda.

Malõgina lõi esimest servi sisse koguni 78%, aga sellest ei olnud mingit tulu, kui ta võitis esimeselt pallingult ainult 37% punktidest. Teine miinus Eesti mängija statistikas oli murdepallide realiseerimine, mis Malõginal õnnestus 9st 3, aga Carle’l 7st 6.

Monastiris tuleb täna veel platsile Kristjan Tamm, kes koos Mirko Martineziga (Šveits) mängib paarismängu poolfinaalis.